^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Nasz laureat – Sylwiusz Baliński

     Na przełomie kwietnia i maja 2022 roku Kujawsko – Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy po raz kolejny przeprowadziła etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Jakie znasz zawody ?”

     Cel jaki przyświecał Konkursowi, to przede wszystkim kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy.

     Zadaniem dla najmłodszych reprezentantów było stworzenie prac plastycznych przedstawiających ludzi wykonujących różne zawody rzemieślnicze. Do organizatora wpłynęło aż 228 rysunków, w tym prace dzieci z naszego przedszkola.

     Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców wśród których III miejsce zajął Sylwiusz Baliński z grupy „Motylki”, który narysował pracę pt. „Fotograf”.

     Laureaci Konkursu etapu regionalnego, którzy zajęli miejsca I-III w danych kategoriach zostali zgłoszeni do etapu ogólnopolskiego Konkursu „Jakie znasz zawody?”- organizatorem, którego jest Związek Rzemiosła Polskiego, a realizatorem Wielkopolska Izba Rzemiosła
w Poznaniu oraz Fundacja Społeczeństwa i Gospodarki.

Gratulujemy Sylwikowi i życzymy kolejnych sukcesów.

 

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/2-uncategorised#sigFreeId8762bf2b43

Dzień Dziecka

            1 czerwca to data doskonale znana wszystkim. Tego dnia bowiem szczególnie chcemy podkreślić, jak bardzo leży nam wszystkim na sercu dobro najmłodszego pokolenia. I chociaż każdego dnia tworzymy optymalne warunki dla rozwoju najmłodszych, rozbudzamy i odpowiadamy na dziecięcą ciekawość, inspirujemy do działania i poszukiwania, zachęcamy do współdziałania, ale także do współodpowiedzialności za naszą małą społeczność, to tym bardziej na dziecięcych roześmianych buziach zależało nam w tym ważnym dniu. Przedszkolne Igrzyska Sportowe zorganizowane w ramach obchodów Dnia Dziecka z uwagi na warunki pogodowe zostały tym razem przełożone na 6 czerwca i przeprowadzone – jak na wydarzenie sportowe przystało – na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim. Tego dnia po życzeniach przekazanych w imieniu Burmistrza Miasta przez p. Sekretarz Gminy Monikę Piróg, Dyrektora naszego przedszkola p. Joannę Piasecką oraz w towarzystwie przybyłych gości i przedstawicieli Rady Rodziców, przy pięknej, słonecznej pogodzie, spędziliśmy kilka niezapomnianych godzin na radosnej zabawie z dmuchanymi zjeżdżalniami i stacjami, przy których w różnorodny sposób doskonaliliśmy swoją sprawność sportową. Nie zabrakło też smakołyków i łakoci dla pokrzepienia sił oraz napojów niezbędnych w tak słoneczny dzień. Słodycz i lekkość waty cukrowej stanowiła tego dnia przysłowiową kropkę nad I, bowiem chwilowy odpoczynek z „białym szaleństwem” w dłoni powodował, iż szybko odzyskiwaliśmy ochotę na dalszą zabawę.

Dzień Dziecka dla wielu, bez względu na wiek, pozostaje jednym z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Każdy lubi wracać wspomnieniami do czasu dzieciństwa i pielęgnować w sobie to niezmącone dorosłością postrzeganie otaczającego świata.

 

FESTYN RODZINNY W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W KOWALEWIE POMORSKI

Dnia 27 maja 2022 r. przy Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim odbył się Festyn Rodzinny. Na tę imprezę zaproszono rodziców i dzieci, gości i wszystkich sympatyków przedszkola. Głównym założeniem imprezy było miłe, aktywne i pomysłowe spędzenie wolnego popołudniowego czasu całej rodziny.

         Dyrektor Przedszkola Joanna Piasecka powitała dzieci i rodziców,  przybyłych gości, wszystkich uczestników tak ważnego wydarzenia oraz złożyła życzenia z okazji minionego „Dnia Matki” i zbliżającego się „Dnia Ojca”. Również Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie p. Jacek Żurawski powitał zebranych na I Przedszkolnym Festynie Rodzinnym i skierował życzenia do wszystkich rodziców. Oficjalne rozpoczęcie festynu nastąpiło przez wspólne wypuszczenie balonów z helem przez dzieci obecne na imprezie. W darze wdzięczności przedszkolaki z okazji Dnia matki i Ojca obdarowały rodziców przepięknymi występami na scenie. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły, grały na instrumentach. Było widać wśród rodziców uśmiech, radość a nawet wzruszenie.

Pracownicy przedszkola przygotowali na tę okoliczność niespodziankę i przedstawili humorystyczną „Rzepkę” J. Tuwima. Śmiech i ogromne brawa towarzyszyły przez cały czas trwania przedstawienia. Podczas festynu atrakcji było co niemiara: malowanie twarzy, warkoczyki, malowanie paznokci, brokatowe tatuaże, bańki, konstruowanie balonów.

Dużym powodzeniem cieszyła się degustacja pysznych wypieków przygotowanych przez mamy naszych wychowanków. Nie zabrakło też specjalnie upieczonych ciasteczek na tę okazję, które dzieci mogły samodzielnie ozdobić kolorowymi lukrami i cukiereczkami.

Błysk w oczach dzieci wywołał wóz Straży Pożarnej, łódka Policji Wodnej, sprzęt ratowniczy, samolot, sprzęt rolniczy i wędkarski oraz motocykle. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wszystkich pojazdów oraz porozmawiać ze strażakami, policjantami i ratownikami.

W kąciku sportowym można było sprawdzić siłę dłoni na dynamometrze, poćwiczyć koordynację na trapezie, doskonalić celność strzałów do bramki oraz sprawdzić się na drabince koordynacyjnej. Natomiast w kąciku rehabilitacyjnym okazjonalnie można było sprawdzić
i zdiagnozować ewentualne wady postawy dzieci.

Specjalnie dla wszystkich sympatyków zwierząt był pokaz i prezentacja psów rasowych Samoyeda i Nowofunlanda. Dzieci mogły również skorzystać z przejażdżki się na osiołku.

W trakcie trwania festynu dzieci podejmowały również działalności artystyczne
z wykorzystaniem przyborów plastycznych i kreatywnych.

Dużą niespodzianką dla dzieci była niewątpliwie Zumba Kids, przy której mogły wyskakać się
i potańczyć integrując się z całą społecznością przedszkolną.

Nie zabrakło również konkurencji dla dzieci i rodziców: „Strój EKO – coś z niczego” oraz konkurs tańca. Rodzice wraz ze swymi pociechami pokazali, że potrafią się wspólnie bawić
i aktywnie spędzać swój wolny czas. Dzięki wielu atrakcjom, na twarzach dzieci nieustannie gościł uśmiech.

Z całym przekonaniem uznajemy Festyn Rodzinny 2022 za super udany !!! Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i rodziców uczestniczących
w zabawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz ogromne zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego piątkowego popołudnia. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy włożyli wiele trudu i wysiłku, poświęcili swój wolny czas oraz dobrą wolę, aby I Przedszkolny Festyn Rodzinny zapisał się na kartach historii naszej placówki jako wydarzenie wyjątkowe.

Dziękujemy!!!

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/2-uncategorised#sigFreeId0181c1835e

Czytaj więcej: FESTYN RODZINNY W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W KOWALEWIE POMORSKI

Drodzy Rodzice !

Przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu zaplanowana
jest w okresie 01.08.2022r. - 31.08.2022r.
 W tym czasie przedszkole będzie zamknięte.

Prosimy o pisemne zadeklarowanie chęci korzystania z usług przedszkola w miesiącu lipcu 2022r.

Deklarację można pobrać u wychowawców grup od 9 czerwca 2022r. (czwartek) i wypełnioną oddać do dnia 15 czerwca 2022r.

Wspomnienia z wycieczki

W naszym przedszkolnym kalendarzu, 25 czerwca 2022 r. zapisał się jako szczególny dzień radości, ponieważ wtedy właśnie dzieci z dwóch grup – „Zajączki” i „Żabki”  udały się na długo oczekiwaną autokarową wycieczkę do Torunia. W tym dniu zostały zaplanowane i zrealizowane dla dzieci dwie duże atrakcje. Pierwsza z nich obejmowała zabawy w Kinder Parku, gdzie przez cały czas Maluchy korzystały ze zjeżdżalni, trampolin i innych urządzeń pozwalających dać upust niespożytej energii i rosnącej potrzebie ruchu. Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na wspólny poczęstunek. Śmiech oraz naturalny w tej sytuacji hałas powodował, że dało się zauważyć u wszystkich przedszkolaków zadowolenie z pobytu w toruńskim Centrum Rozrywki i żal, że czas tak szybko minął.

   

Kolejnym, nie mniej interesującym punktem na naszej wycieczkowej trasie było Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, gdzie najmłodsi z dużym zaangażowaniem zwiedzali kolejne piętra budynku prezentujące interaktywne wystawy. Dzieci miały okazję poznawać w kreatywny sposób tajniki wiedzy i nauki zgodnie z przekonaniem, że można i warto uczyć się przez zabawę. Po pewnym etapie zwiedzania, dzieci miały okazję w „piknikowej” atmosferze zjeść przygotowane przez rodziców w plecakach małe przekąski.

Niewątpliwie wycieczka była dla przedszkolaków czasem bardzo owocnym, bo spędzonym radośnie, aktywnie i naukowo. Wrażenia po wycieczce pozostały i będą trwać jeszcze długo.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/2-uncategorised#sigFreeIdc4a7ae5c3e

Copyright © 2022. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.