^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/20232024/jezyki/kanapki/.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20232024/jezyki/kanapki/

Projekt Zdrowo jem, więcej wiem ! Realizowany przez grupę Motylk

Dzieci z grupy Motylki realizowały projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Zarówno dzieci jak i nauczyciele mieli do wykonania określone zadania:

  • Lekcja: Smacznie – zdrowo – kolorowo. Podczas tych zajęć odbyły się konkursy „Czy wiesz, co jesz” oraz „Czy wiesz, co to jest”. Przedstawiciele zespołów zgadywali owoce i warzywa za pomocą zmysłu smaku, dotyku oraz węchu.
  • Konkurs: Teatrzyk warzyw i owoców. Grupa przygotowała teatrzyk w oparciu o wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Dzieci z wielką radością i zniecierpliwieniem zamieniły się w warzywa znajdujące się na straganie i odegrały scenkę.
  • Lekcja: Woda na zdrowie! W trakcie zajęć odbyło się doświadczenie w którym dzieci poszukiwały wody w owocach, warzywach i roślinach. Ponad to dzieci oceniały poziomu wody w człowieku na różnym etapie życia.
  • Konkurs: Zaprojektuj Wodolubka. Dzięki dużej wyobraźni oraz kreatywności dzieci, powstały przeróżne ciekawe prace, które zostały wyeksponowane na wystawie w holu przedszkola.
  • Forum: Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw? Pod koniec kwietnia odbyła się prelekcja z udziałem rodziców pt. „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?”. Rodzicom przekazano informacje o znaczeniu owoców i warzyw w codziennej diecie z szczególnym uwzględnieniem ich roli w rozwoju dzieci oraz budowaniu odporności oraz 7 sposobów na przekonanie pociech do spożywania warzyw.
  • Dzielimy się wiedzą: Owoce, warzywa i woda. Dzieci wykonały plakaty prozdrowotne, które zostały wyeksponowane na tablicy znajdującej się w holu przedszkola pod hasłem: „Projekt: Zdrowo jem, więcej wiem”.

Dzięki realizacji zadań dzieci uzmysłowiły sobie, że owoce i warzywa stanowią bardzo istotny element diety dzieci a także odgrywają bardzo dużą rolę w ich prawidłowym rozwoju. Grupa dowiedziała się , że dostarczają one organizmowi bardzo wielu witamin, składników mineralnych. Ponad to dzieci zyskały wiedzę na temat roli wody dla ludzi, zwierząt i roślin oraz funkcjach wody w organizmie ludzkim.

 

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/2-uncategorised#sigFreeIdbefd83a44e

Spotkanie z przedstawicielami służb ratunkowych

Maj to miesiąc, w którym obchodzimy dwa ważne święta - Dzień Strażaka oraz Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W związku z tym w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście, którzy, na co dzień dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo - reprezentant Grupy Ratownictwa PCK w Toruniu, Przedstawiciele OSP w Kowalewie Pomorskim oraz Komisariatu Policji w Kowalewie Pomorskim. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom jak wygląda praca strażaków,  policjantów,  oraz pracowników służb medycznych oraz utrwalenie numerów alarmowych i podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci miały możliwość zapoznania się z ekwipunkiem strażackim, sprzętem medycznym, a także obejrzenia wozu strażackiego, policyjnego oraz karetki pogotowia. Na zakończenie dzieci wręczyły Gościom laurki w podziękowaniu za trud ich codziennej pracy.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/2-uncategorised#sigFreeId36861e6e02

Wycieczka przedszkolaków do kina w Toruniu.

W dniach 24, 25 i 26 kwietnia 2024 r. dzieci naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do kina w Toruniu. Młodsze grupy obejrzały seans filmowy pt. „Kicia Kocia w przedszkolu”, natomiast starszaki film pt. „Wyfrunięci”.

Po zakończeniu projekcji wróciliśmy do autokaru pełni wrażeń i entuzjazmu. Wszyscy dzielili się swoimi przeżyciami, a rozmowy o bajkach towarzyszyły nam przez całą drogę powrotną do przedszkola.

To była udana wycieczka, towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanych bajkach. Emocje związane z bajkami pozostały do późnego popołudnia, a wspomnienia  dzieci odzwierciedliły w swoich rysunkach.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/2-uncategorised#sigFreeId64de814f78

Copyright © 2024. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.