^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/Dzienbabciidziadkanastronetrzy.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/Dzieńbabciidziadka2.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Dzienbabciidziadkanastronetrzy
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Dzieńbabciidziadka2

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka


 

Dzień Babci i Dziadka

w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim

Znalezione obrazy dla zapytania babcia i dziadek clipart

„Babci i dziadka, przyznać to trzeba,

każdemu dziecku w życiu potrzeba.

Znana to para, bardzo kochana,

przez wszystkie dzieci jest szanowana”

 

W dniach 23 – 24 stycznia 2018 roku w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystość licznie przybyli dziadkowie naszych wychowanków.

Na wstępie dyrektor przedszkola pani Joanna Piasecka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, złożyła babciom i dziadkom życzenia zdrowia oraz dziękowała za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnukom.

Babcia i dziadek, to obok rodziców, najważniejsze osoby w życiu dziecka. Przypomnieliśmy więc dziadkom za co ich kochamy:

- za pierogi z kapustą i z grzybami;

- ogródek z kwiatami;

- za to, że służą pomocą w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji;

- za mądrości życiowe;

- za to, że po prostu są!!

Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy wiele niespodzianek, ale przede wszystkim zaprosiliśmy dziadków do wspólnej zabawy, bo zabawa z babcią
i dziadkiem, to jest to co wnuki lubią najbardziej. Dziadkowie mają niezliczone talenty: muzyczne, taneczne, sportowe.. - to motto przyświecało całej uroczystości. Podczas spotkania zachęcaliśmy dziadków do aktywnego udziału w proponowanych przez nas zabawach, by mogli zaprezentować wnukom swoje liczne umiejętności:

- talent muzyczny – podczas wspólnego śpiewania piosenek z czasów ich młodości: „Szła dzieweczka do laseczka” i „Stokrotka” oraz instrumentacji utworu „Dla Zuzi”;

- talent sprawnościowy – zadanie polegało w jak najszybszym nadmuchaniu balonika;

- talent plastyczny – należało zilustrować tekst wierszyka;

- talent wojskowy – mini – musztra do pląsu Companija;

- talent wiedzy – zagadki dotyczące znajomości bajek.

Dziadkowie aktywnie włączyli się do proponowanych zabaw, z radością
i humorem reagowali na proponowane zadania, a dzieci z ogromną dumą obserwowały swoich dziadków, dopingowały i nagradzały gromkimi brawami.
W przerwach pomiędzy poszczególnymi zadaniami wnuczęta zaprezentowały swoje programy artystyczne, w których znalazły się piosenki, tańce i wiersze przepełnione  życzeniami miłości za trud włożony w ich wychowanie. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nie jedna łezka zakręciła się w oku. Wśród wielu miłych słów dziadkowie i babcie otrzymali również od dzieci własnoręcznie zrobione upominki, a rodzice zadbali o słodką oprawę uroczystości – przygotowując pyszne wypieki.

Uroczyste spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, stało się również okazją do odświeżenia dawnych znajomości, integrowania się we wspólnej zabawie. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy gościć około 400 dziadków. Dziękujemy za tak liczne przybycie!!!

 

Dziękujemy za przybycie na naszą uroczystość:

- panu Jerzemu Orłowskiemu – Przewodniczącemu Rady Miejskiej;

- panu Jerzemu Koralewskiemu – Przewodniczącemu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu

i Zdrowia

- pani Barbarze Niewidział – Dyrektorowi Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury
w Kowalewie Pomorskim;

- paniom Marii Kiżewskiej i Jolancie Jakubiak – przedstawicielkom Urzędu Miejskiego
w Kowalewie Pomorskim.

 

 

{gallery}galeria/Dzienbabciidziadkanastronetrzy{/gallery}

 

{gallery}galeria/Dzieńbabciidziadka2{/gallery}

Copyright © 2023. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.