JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/wiosnapredszkole2018.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/pierwszydzienwiosny2018.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/wiosnapredszkole2018
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/pierwszydzienwiosny2018

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. W tym roku był on bardzo wyjątkowy, ponieważ  odbył się przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Pomorskim. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wyruszyły barwnym korowodem ulicami miasta. Przedszkolaki dumnie niosły symbol zimy – słomianą Marzannę. Było bardzo kolorowo i wesoło. Wraz z Marzanną udaliśmy się na plac, gdzie czekali na nas panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Przy współudziale strażaków pożegnaliśmy zimę, topiąc słomianą kukłę w przygotowanym basenie.

Następnie dzieci miały możliwość przypomnienia sobie zasad udzielenia pierwszej pomocy, numeru alarmowego, postępowania w sytuacji zagrożenia.  W drodze powrotnej z kolorowymi wstążkami, kwiatami, motylkami  dzieci przywitały Panią Wiosnę. I tak wesoły, już wiosenny, uśmiechnięty pochód wrócił do przedszkola. Pomimo nie najlepszej pogody na przywitanie wiosny, dzień był bardzo udany. Przedszkolacy byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa    w staropolskim zwyczaju. Na twarzach gościł uśmiech i widać było ogromną radość.

Szczególne podziękowanie dla prezesa OSP p. Janusza Kalinowskiego, p. Rafała Kamer - Przewodniczącego Rady Rodziców Przedszkola oraz obecnych druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Pomorskim za zorganizowane dla dzieci wyjątkowego pożegnania  zimy.

{gallery}galeria/wiosnapredszkole2018{/gallery}

{gallery}galeria/pierwszydzienwiosny2018{/gallery}