^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Przedszkolaki o zdrowiu i higienie… - spotkanie z paniami z Sanepidu

Przedszkole jest miejscem kształtowania prawidłowych nawyków i postaw sprzyjających zdrowiu. W ramach tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych w dniu 15.09.2022 r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup „Biedronki” i „Motylki” z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Golubiu – Dobrzyniu.

Dzieci poprzez zabawę uświadomiły sobie, w jaki sposób poprzez zwykłe podanie ręki przekazujemy sobie wirusy i bakterie. Dowiedziały się, w jakich sytuacjach należy koniecznie myć ręce oraz że częste mycie rąk najskuteczniej zapobiega rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych. Starszaki utrwaliły sobie podstawowe zasady higieny i jej wpływu na zdrowie, utrwaliły etapy prawidłowego mycia rąk. Mamy nadzieję, że dbanie o higienę spowoduje, że wszystkie dzieci będą miały czyste i pachnące mydłem ręce.

 

Copyright © 2022. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.