^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wyjątkowy Dzień – Święto Patrona Przedszkola

     Dzień 7 czerwca 2024 r. był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym, ponieważ właśnie tego dnia, obchodziliśmy uroczyście Święto Patrona Przedszkola  –  Jana Brzechwy. Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu przedszkola. Następnie zaprezentowana została krótka prezentacja multimedialna na temat twórczości pisarza oraz filmik ze wspomnieniami z nadania imienia przedszkolu , który odbył się w ubiegłym roku. Poza tym, każda grupa przedszkolaków recytowała jeden wybrany wiersz Jana Brzechwy oraz prezentowała wspólnie namalowany plakat dotyczący wiersza. Dopełnieniem całości było wspólne odśpiewanie piosenki „Na wyspach Bergamutach”.

      Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki z wizerunkiem patrona oraz logiem przedszkola. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, za aktywne włączenie się
w obchody Dnia Patrona. W obchodach Dnia Patrona towarzyszyli nam zaproszeni goście: Pan Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie oraz Pani Monika Kozińska – Kierownik Referatu Edukacji, Oświaty i Wychowania.

      Organizując Dzień Patrona daliśmy wyraz uznania dla twórczości Jana Brzechwy, który jest częścią naszej przedszkolnej tożsamości.

Copyright © 2024. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.