^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

BIEDRONKI

,, Akademia Żubra Pompika" - zajęcia w ramach projektu edukacyjnego.

Jak na prawdziwych przyjaciół przyrody przystało, bez trudu udało nam się zrealizować wyzwania Żubra Pompika. Wspolnie wyruszyliśmy w podróż po Parkach Narodowych, podjęliśmy tygodniowe wyzwanie regularnego picia wody, dowiedzieliśmy się jak krąży woda w przyrodzie i skąd się bierze deszcz. W ramach ,,Dnia arbuzowego" podjęliśmy wyzwanie założenia mini hodowli w sali i tak powstał nasz arbuzowy ogródek na parapecie, a piękna pogoda sprzyjała zrealizowania zadania,, budowanie zamków z piasku". 

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/biedronki2019#sigFreeIdafae3474e4

Zaczytane Biedronki

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- W. Szymborska

Czytanie staje się rozrywką, po którą nasze społeczeństwo sięga coraz rzadziej, pokazują to m.in. badania, które od ponad trzydziestu lat prowadzi Biblioteka Narodowa. Są to wyniki niepokojące, gdyż czytelnictwo to ważna sfera w życiu dzieci, młodzieży i ludzi dorosłych. Czytanie rozwija wrażliwość estetyczną, stymuluje rozwój intelektualny, wspiera wyobraźnię i postawę twórczą, oddziałuje na rozwój emocjonalny. Książki są źródłem wiedzy o świecie i ludziach, kształtują właściwą hierarchię wartości. Niestety, coraz częściej ulubionym towarzyszem człowieka- małego i dużego staje się nie książka, a szklany ekran, który nie jest w stanie zaoferować nawet namiastki tego, co oferuje literatura. Projekcje multimedialne nie pobudzają samodzielnego myślenia, wszystko jest w nich podane: sceneria, mimika, ton głosu. Książka porusza i ożywia umysł, czytanie wyrabia cierpliwość, zaś multimedia oferują nam bardzo szybki przekaz informacji. W książce, odwracając kartki, stopniowo wchodzimy w narrację, krok po kroku staramy się zrozumieć treść, w każdej chwili możemy wrócić do pewnych rzeczy, przemyśleć je. Badania naukowe wskazują, że każde dziecko, bez względu na wiek, powinno mieć codzienny kontakt z książką, specjaliści zachęcają, aby głośne czytanie stało się codzienną, przyjemną rutyną.

Biedronek do sięgania po książki zachęcać nie trzeba, co więcej, czytanie jest naszym popołudniowym rytuałem! Nasze czytelnicze poczynania wspiera biblioteka MGOK, w której systematycznie wypożyczamy interesujące nas bajki. Ostatnio szczególnie polubiliśmy się z ,,Muminkami” oraz klasyką bajek Disney’a. Drodzy Rodzice zachęcamy, aby nasz popołudniowy czytelniczy rytuał przedszkolny stał się inspiracją do wieczornego czasu z bajką w Państwa domach.

IMG 20220531 122913 1

Copyright © 2022. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.