^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Myśliwi w przedszkolu

 

         Członkowie koła łowieckiego „Knieja” w osobach: p. Zdzisław Orfin oraz p. Jerzy Dzwonkowski, gościli w dniu 29 października 2013 roku w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim. Tematem spotkania było krzewienie wiedzy o zwierzętach leśnych i dokarmianiu ich w okresie zimowym.

         Myśliwi opowiedzieli o swojej działalności w kole łowieckim. Maluchy zapoznały się z metodami dokarmiania zwierząt leśnych w czasie zimy oraz właściwym zachowaniem się w lesie. Wszystkie dzieci były bardzo aktywne, każde miało coś do powiedzenia na omawiany temat. Mali przedszkolacy z ogromnym zaciekawieniem oglądali zdjęcia lasu i jego mieszkańców. Wielką atrakcją okazał się „Kasztan” – prawdziwy pies myśliwski.

 

        Na zakończenie wszyscy pożegnali się tradycyjnym pozdrowieniem leśników i myśliwych „Darz bór”. Spotkanie to dało dzieciom wiele radości, przeżyć, poszerzyło zasób wiedzy i "leśnego" słownictwa.

 

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.