Uroczystość pożegnania przedszkola

Nie przedszkole, ale szkoła po wakacjach Was zawoła.
Już nie misie ani lale, lecz prawdziwe szkolne sale.
Tam są wielkie tajemnice, tam jest kreda i tablice.
Tam czytania czeka sztuka i ten wielki skarb – nauka.

To słowa, jakie towarzyszyły nam w piękne, słoneczne popołudnia 28 i 29 czerwca br., kiedy to w gościnnych progach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim, miała miejsce wyjątkowa dla naszego przedszkola, jednak nieco nostalgiczna uroczystość pożegnania najstarszych przedszkolaków z grup Biedronki, Motylki i Jeżyki.

Już na wiele dni wcześniej rozpoczęły się przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Z przedszkolnych sal dobiegały dźwięki muzyki, wspólnego śpiewu czy pięknej recytacji wierszy. Odbywały się bowiem próby, powtarzanie, utrwalanie i ćwiczenia, a wszystko po to, by absolwenci naszego przedszkola jak najpełniej zaprezentowali posiadane umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie przed swoimi najbliższymi i zaproszonymi gośćmi. A swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas: Burmistrz Miasta p. Jacek Żurawski, przewodniczący Rady Miejskiej p. Jerzy Orłowski, przewodniczący Rady Rodziców p. Rafał Kamper oraz wszyscy wychowawcy pracujący z kończącymi naukę przedszkolną dziećmi, a także pracownicy przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych przez Dyrektor Przedszkola, p. Joannę Piasecką, która w swoim przemówieniu dziękowała za owocną współpracę przedstawicielom organu prowadzącego, ale przede wszystkim rodzicom za ich zaangażowanie, aktywny udział w życiu naszego przedszkola oraz współdziałanie w klimacie partnerstwa na rzecz tworzenia optymalnych warunków rozwoju przedszkolaków i podnoszenia jakości pracy placówki. Gratulując rodzicom mądrych, rezolutnych i kulturalnych dzieci, wyraziła przekonanie o ich należytym przygotowaniu do podjęcia kolejnych obowiązków na życiowym szlaku. W części artystycznej absolwenci przedszkola wierszem, piosenką i tańcem składały podziękowania swoim wychowawcom, opiekunom i wszystkim pracownikom placówki za czas spędzony na zabawie niosącej naukę, odpoczynku w klimacie radości ze wspólnego przebywania oraz pracy mającej na celu coraz bieglejsze posługiwanie się kolejnymi umiejętnościami. Starszaki z optymizmem patrząc w swoją przyszłość złożyły obietnicę, iż przedszkolne lata na zawsze pozostaną w ich życzliwej pamięci. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe, zdjęcia, dyplomy, książki z okolicznościową dedykacją oraz upominki w postaci gier edukacyjnych ufundowane przez Radę Rodziców.

Słowa podziękowań popłynęły także ze strony rodziców, którzy doświadczając wyjątkowości chwili, ocierali ukradkiem łezki kręcące się w oku. Ich pociechy tak niedawno nieporadne i niezręcznie podejmujące próby poznawania otaczającego świata, wyrosły bowiem na sprawnych, sprytnych i świadomych swoich umiejętności oraz wiedzy absolwentów przedszkola, którzy z odwagą i pewnością siebie przekroczą mury szkoły podstawowej.

Wszystkim życzymy powodzenia, wytrwałości i niegasnącego zapału do dalszego ochoczego zgłębiania tajników wiedzy.

Czytaj więcej: Uroczystość pożegnania przedszkola

"Smocze skoki”

W słoneczny piątkowy poranek do naszego przedszkola zawitali aktorzy  z Teatru Magmowcy. Zaprosili przedszkolaki do zabaw w plenerze pn. „Smocze skoki”. Dzieci razem ze smokami brały udział w konkurencjach, zabawach ruchowych oraz tańczyły w rytm szalonych smoczych piosenek, a na koniec uratowały uwięzioną księżniczkę. Wszystkie zadania wykonane przez dzieci w scenerii smoczej jamy oraz książęcego zamku przysporzyły im wiele radości. Po należycie wykonanej misji z uśmiechniętymi buziami, zadowolone przedszkolaki wróciły
do swoich sal.

Czytaj więcej: "Smocze skoki”

Góra Grosza

„Każdy ma coś, co może dać innym…”

W dniach od 01 marca 2021 r.  do 31 maja 2021 r.  odbyła się w naszym przedszkolu kolejna wielka zbiórka pieniędzy w ramach XXI edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i kolejny raz przyłączyli się do akcji. Wspierając Towarzystwo Nasz Dom, tym samym pomogli  dzieciom  w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem pomocy dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych trzech miesięcy do skarbonki. Ogólnie zebrano  207,79 zł.  Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”.

Magdalena Studnicka

Justyna Winnicka

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.

rekrutacja przedszkole 20.04