JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/bal2019przedszkole.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/2019balkarnawałowyprzedszkolakow.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/bal2019przedszkole
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/2019balkarnawałowyprzedszkolakow

BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW.

Karnawał to niezwykły czas nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Bal karnawałowy dla dzieci, to zawsze ogromne przeżycie i wielkie wydarzenie. Tradycją są piękne, przygotowane przez rodziców stroje oraz niezapomniana zabawa.

Niedziela 27 stycznia 2019 r. była dniem wyjątkowym dla Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim, na który wszyscy czekali
z niecierpliwością. W tym dniu na chwilę zarówno dzieci, jak i pracownicy przedszkola stali się zupełnie innymi postaciami. Każdy uczestnik balu wcielił się w dowolną postać bajkową i przeniósł się w podróż po „Kranie bajek
i baśni”.

Nim dzieci wyruszyły w magiczną podróż,  musiały przejść przez „Bajkowe wrota”, które za pomocą klucza otworzyła Dyrektor  przedszkola – p. Joanna Piasecka.  Przedszkolaki natomiast przed podróżą musiały  wypowiedzieć odpowiednie zaklęcie. Następnie uczestnicy balu otrzymali od Królowej Śniegu i Śnieżynki bilety – kotyliony i wyruszyły w oczekiwaną, niezapomnianą przygodę.

Podczas tanecznej podróży dzieci spotkały się miedzy innymi z Królem Julianem, Trollami, Szeryfem i Buzzem, postaciami z Toy Story, Elzą z Krainy Lodu, Smerfami.

Czas spędzony na zabawach tanecznych był dla wszystkich czasem wielkiej radości. Wszyscy bawili się tak dobrze, że czas mijał niepostrzeżenie.
W króciutkich  przerwach dzieci odpoczywały na chwilę przy soczku i słodkim poczęstunku, brały udział w odgadywaniu  zagadek oraz zabawie w bajkowe skojarzenia. Przy dźwiękach świetnej muzyki czas mijał bardzo szybko, aż
w końcu nadeszła chwila wyboru Króla i Królowej Balu z każdej grupy przedszkolnej. Dzieci losowały cukierki, cukierek z ukrytą koroną oznaczał wygraną. Oczywiście wszystkie dzieci zasługiwały na ten tytuł, bo wszystkie wyglądały bajecznie pięknie i kolorowo w swoich strojach. Przy dźwiękach  muzyki pary królewskie zatańczyły dworski taniec.

Zabawę prowadziły: Królowa Śniegu i Śnieżynka, a o muzykę zadbał wodzirej Mateusz.
W czasie balu fotograf wykonał grupowe i indywidualne zdjęcia uwieczniające wyjątkowe stroje dzieci, które chętni rodzice będą mogli zakupić.

Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości i uśmiechów, a to było naszym głównym celem.

Nie ma wspanialszej nagrody niż uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przepięknych strojów. Do zobaczenia za rok!

{gallery}galeria/bal2019przedszkole{/gallery}

{gallery}galeria/2019balkarnawałowyprzedszkolakow{/gallery}