^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

,,Obchody Święta Konstytucji 3 Maja"

,,Obchody Święta Konstytucji 3 Maja"

„Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień
Czerwień – to miłość, biel – serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste.”
Czesław Janczarski

 

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Jest również okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych i o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu.

Dzieci z grupy „Jeżyki” wraz z wychowawcami przygotowały program artystyczny upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, a celem uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości narodowej.

Nasze wspólne świętowanie niech będzie wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o niepodległą Polskę. Wierszem, słowem i piosenkami wyraziliśmy najgłębsze uczucia do naszej Ojczyzny.

Właśnie w takich chwilach czujemy się dumni z naszego kraju i jego pięknej historii. Niech to patriotyczne uczucie towarzyszy nam każdego dnia i rozwija się w sercach najmłodszego pokolenia Polaków.  

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.