^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wycieczka do Torunia

 

         W dniach 7 i 8 maja 2019r. wszystkie grupy przedszkolaków brały udział w wycieczce autokarowej do Torunia. Dzieci odwiedziły Stare Miasto, ale jedną z głównych atrakcji wycieczki była wizyta w Planetarium. Z dużym zainteresowaniem oglądały zaplanowany dla nich seans, przybliżający w bardzo przystępny sposób tajniki kosmosu i przygody Astropsa Łajki. Wszystkie dzieci uczestniczyły też w warsztatach zorganizowanych w „Manufakturze cukierków”, gdzie najpierw obserwowały sposób wytwarzania smakołyków, a następnie każdy miał okazję wykonać własnoręcznie lizaka. Jednym z najbardziej oczekiwanym przez najmłodszych punktem wycieczki był wspólny posiłek w restauracji Mc Donald’s. Aby tradycji stało się zadość, zatrzymaliśmy się także pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika, aby wykonać pamiątkowe zdjęcia.

         Z pełnymi brzuszkami udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola. Wszyscy wracali do Kowalewa Pomorskiego w dobrych humorach, uśmiechnięci i pełni wrażeń. W Toruniu było super, ale już w czerwcu będziemy przygotowywać się do kolejnej przedszkolnej wycieczki.

Wszystkie atrakcje finansowane były z funduszy zgromadzonych na koncie Rady Rodziców.

 

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.