^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Spotkanie przedszkolaków z pszczelarzem

          W dniu 10 lipca 2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy pana Michała Czerwińskiego, pszczelarza z Kowalewa Pomorskiego. Pan Michał z zamiłowania jest pszczelarzem, posiada pasiekę,  w której produkuje miód. Nasz gość opowiedział dzieciom wiele ciekawostek o życiu i zwyczajach pszczół, np. o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimę oraz jak powstaje miód. Wyjaśnił dzieciom, czym różni się osa od pszczoły.Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom, jak duże jest znaczenie pszczół w przyrodzie oraz jak pracowitymi są owadami. Dzieci miały możliwość na własne oczy zobaczyć prawdziwe plastry miodu oraz różne akcesoria potrzebne pszczelarzowi w jego pracy,    m. in. podkurzacz, kapelusz ochronny czy ramka. Przedszkolaki mogły ponadto z bliska obejrzeć rój pszczół i odszukać królową, w specjalnej przezroczystej kasecie. Na zakończenie spotkania Pan Michał zaprosił wszystkich na degustację miodu.
         Dzieci zdobyły wiele cennych informacji z życia pszczół. Poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe miodów. Serdeczne podziękowania dla pana Michała za miłą i oczywiście „słodką” wizytę oraz poświęcony czas.

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.