^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Gminny Dzień Przedszkolaka w Kowalewie Pomorskim - takich dni w przedszkolu dzieci życzą sobie jak najwięcej:)

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"


         Tym bardziej cieszymy się, że w Kowalewie Pomorskim Dzień Przedszkolaka został zainaugurowany już wcześniej. Tradycją stało się, że na terenie naszej gminy przedszkolaki z różnych placówek miło spędzają swoje święto na oglądaniu przedstawień w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Tego dnia na widowni spotkały się dzieci z oddziałów zerowych z Pluskowęs, Wielkiej Łąki, Wielkiego Rychnowa, Mlewa, Kowalewa Pomorskiego oraz z Niepublicznego Przedszkola Entliczek – Pentliczek, a także przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim.
         Dzięki porozumieniu organizatorów tego radosnego święta – p. Jackowi Żurawskiemu, Burmistrzowi Miasta Kowalewo Pomorskie, p. Joannie Piaseckiej, Dyrektorowi Przedszkola Publicznego oraz p. Barbarze Niewidział, Dyrektorowi Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w czerpiącym ze źródeł rosyjskiej baśni i opowiadającym o najważniejszych wartościach spektaklu Teatru „Vaśka” pt. „Konik Garbusek”.
       Swoje życzenia z okazji zbliżającego się święta przekazali przedszkolakom uczestniczący w imprezie organizatorzy, a na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał „małe co nieco”, czyli sok i wafelek.
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, gdyż Sejm w 2013 roku przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej
        w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym dniu w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim planowany jest przemarsz starszych przedszkolaków z uśmiechem na twarzy i radosnymi okrzykami. Mamy tylko nadzieję, że pogoda nam w tym nie przeszkodzi.

 

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.