^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych…

               30 września br. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście. I mimo, iż w naszej placówce tego dnia dzieci we wszystkich grupach świętowały Dzień Chłopca, to jednak nie ta okazja przywiodła w progi naszej nowej siedziby owych wyjątkowych gości… A byli nimi pan Burmistrz Jacek Żurawski i aspirant Paweł Kozłowski, dzielnicowy reprezentujący Posterunek Policji w Kowalewie Pomorskim. Pan policjant odbył krótkie spotkania z dziećmi ze wszystkich grup przedszkolnych i poprowadził pogadanki    z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. Jak się okazało, nasze przedszkolaki doskonale znają podstawowe zasady ruchu drogowego i rozumieją konieczność ich bezwzględnego przestrzegania. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie funkcjonariusza policji. Korzystając z okazji, z uczestnikami spotkania zostały także omówione zasady zachowywania się podczas podróży samochodem, w tym obowiązek przewożenia najmłodszych w specjalnych fotelikach. Nasz gość zwrócił uwagę na fakt, iż wychodząc z domu, powinniśmy odpowiednio się ubierać, a szczególnie teraz - w jesienne, ciemne popołudnia każdy powinien zaopatrzyć się w odblaskową kamizelkę lub inne akcesoria, zapewniające bezpieczne poruszanie się po zmroku i ułatwiające kierującym pojazdami ze znacznej odległości zauważyć pieszego przemieszczającego się poboczem jezdni lub chodnikiem. I taki właśnie upominek w postaci odblaskowych kamizelek pan policjant wraz z panem burmistrzem wręczyli przedszkolakom. Teraz najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego dzięki przekazanym kamizelkom będą jeszcze bardziej bezpieczni podczas wycieczek i spacerów. Działania policji, realizowane wśród dzieci, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze, oprócz swojego nadrzędnego celu spełniają jeszcze inny, niebagatelny, bowiem dzięki takim spotkaniom, policjant będzie kojarzył się maluchom z osobą, której nie należy się bać, wręcz przeciwnie, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Było to bardzo miłe i pouczające spotkanie, za które dziękujemy. Jesteśmy także wdzięczni za poświęcony czas, wychowawcze rozmowy i… przekazane naszemu przedszkolu odblaskowe kamizelki.

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.