^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzień Edukacji Narodowej

kwiaty.jpg

            Dzień Edukacji Narodowej jest wyjątkowym dniem, w którym wszystkim pracownikom oświaty dziękuje się za trud włożony w wychowanie i nauczanie dzieci i młodzieży.
             Tegoroczne obchody Dnia Nauczyciela były w naszym przedszkolu bardzo wesołe. Dzieci z najstarszej grupy Motylki wraz z wychowawczyniami p. Iloną Plewa i Anetą Bejgier przedstawiły program artystyczny w formie skeczu, w którym przedszkolacy przekomarzali się, która z pań nauczycielek jest najlepsza. Oczywiście doszli do wniosku, że „każda z pań jest najlepsza bez dwóch zdań…”. Słowami piosenki „Nauczycielu, jesteś mi naprawdę bliski” dzieci dziękowały swoim paniom za trud wkładany w wychowanie i opiekę. Niespodzianką okazał się nagrany filmik z wypowiedziami przedszkolaków na temat swoich ukochanych pań. Wypowiedzi dzieci były zaskakujące, szczere i wzruszające.
           Program artystyczny uświetniły swoim występem Lilka Chwiećko i Wiktoria Pacholec, które zaśpiewały dla nauczycieli pod kierunkiem p. Agaty Maciołek przepiękną piosenkę pt. ,,Piękne kwiaty, dobre słowa”.
Na koniec wszystkie grupy: Misie, Tygryski, Zajączki, Żabki, Jeżyki, Pszczółki, Biedronki, Motylki wspólnie zaśpiewały tradycyjne „sto lat”. Oklaskom nie było końca.
          Tradycyjne spotkanie, organizowane z okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej, było formą podziękowania pracownikom przedszkola za ich zaangażowanie w pracę. Spotkanie było też okazją do wręczenia nagród. Nagrodę Burmistrza otrzymała pani Dyrektor Joanna Piasecka oraz nauczyciele pani Katarzyna Klugier i pani Aneta Bejgier.
         Nagrodę Dyrektora otrzymali wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi: p. Iwona Zegarska,  p. Maria Lipka, p. Dorota Jurkiewicz, p. Renata Sulska, p. Ilona Plewa, p. Karolina Kania, p. Izabela Orzechowska, p. Anna Chmielewicz – Krzyżanowska, p. Katarzyna Kamińska, p. Teresa Łukiewska, p. Grażyna Kuradczyk – Pięta, p. Marzena Kuźma, p. Anna Czachorowska, p. Anna Zielaskowska, p. Bogusława Haidka. Pozostali pracownicy otrzymali słodki upominek. Oprócz nagród były także życzenia przekazane przez Panią Dyrektor Joannę Piasecką oraz zaproszonych gości w osobach:
p. Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego,
p. Jerzy Orłowski – Przewodniczący Rady Miejskiej,
p. Jerzy Koralewski – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia.
        Bardzo miłą niespodziankę sprawiła również Rada Rodziców, reprezentowana przez: p. Magdalenę Galarda – Przewodniczącą Rady Rodziców, p. Krzysztofa Kostusiak – zastępcę Przewodniczącego Rady Rodziców oraz p.Karolinę Pacholec, którzy obdarowali pracowników przedszkola kwiatami i pysznym tortem.


To uroczyste spotkanie pozostawiło wszystkim ogrom niezapomnianych wrażeń.

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.