^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

„Przedszkolacy sadzą dęby”

          „100 dębów z okazji 100 Rocznicy Powrotu Kowalewa Pomorskiego do Rzeczypospolitej Polskiej”, to patriotyczno-ekologiczna akcja zainicjowana przez Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie, pana Jacka Żurawskiego.
        Akcja ta polegała na przekazaniu instytucjom orz mieszkańcom sadzonek dębów. Posadzone drzewa będą przypominać o bohaterskiej przeszłości naszego narodu. Dnia 10 października najstarsze grupy z naszego przedszkola – Motylki i Biedronki wzięły udział w uroczystości Posadzenia Dębu Niepodległości przy budynku Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim. W czwartek 17 października posadziliśmy dęby również przed budynkiem naszego przedszkola. Przedstawiciele wszystkich grup wkopali 2 sadzonki. Wydarzenie to zostało uwieńczone wspólną fotografią. Cieszymy się, że mieliśmy okazję aktywnie włączyć się w akcję upamiętniającą jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego miasta.
Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.