^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Podsumowanie VII Diecezjalnego Konkursu Międzyprzedszkolnego „RÓŻANIEC – SKARB, KTÓRY TRZEBA ODKRYĆ”

            Nasze przedszkolaki brały udział w Diecezjalnym Konkursie na najpiękniejszy różaniec. Zadanie polegało na wykonaniu wraz z rodzicami różańca z wykorzystaniem dowolnych materiałów i za pomocą oryginalnej techniki. Nie zabrakło pomysłów i kreatywności – różańce powstały z szyszek, kasztanów, fasoli, kamieni, klocków, muszelek, żelków i wielu innych. Spośród 23 różańców wykonanych przez naszych przedszkolaków: Kaję Szyplik, Rozalię Krawczyk, Nadię Puwalską, Maję Gutkowską, Szymona Zarembskiego, Annę Czołgowską, Julię Szymańską, Julię Tokarską, Piotra Zdrodowskiego, Julię Zegarską, Pawła Klugiera, Marcelinę Brożek, Zuzannę Muchę, Wiktorię Kubicką, Marcela Dunajskiego, Maję Kamińską, Klaudię Roguszczak, Kacpra Rutkowskiego, Natalię Wudzińską, Lenę Krawczyk, Wiktorię Pacholec, Martynę Kiżewską, Macieja Chądzyńskiego, komisja konkursowa w naszym przedszkolu miała za zadanie wyłonić trzy, które powędrują na finał do Torunia. Komisja     w składzie: Pani Dyrektor Joanna Piasecka wraz z nauczycielami Małgorzatą Seifert – Kamper, Anną Chmielewicz – Krzyżanowską i Justyną Bąkowską, miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były piękne oraz zostały wykonane z wielką starannością. Wybrano prace Natalii Wudzińskiej, Marcela Dunajskiego, Martyny Kiżewskiej i dostarczono do organizatorów na II etap międzyprzedszkolny w Toruniu.

        Okazało się, że z naszego przedszkola Martyna Kiżewska i Marcel Dunajski zostali laureatami, ponieważ ich prace znalazły się wśród dziesięciu wyłonionych na pierwszym miejscu (wybierano spośród 389 różańców z wszystkich przedszkoli biorących udział
w konkursie).

       Dzieci wraz z rodzicami, Panią Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim i katechetką brały udział we Mszy świętej i uroczystym zakończeniu konkursu 20 października 2019r. w Centrum Dialogu w Toruniu, podczas którego otrzymały dyplomy, nagrody i mogły zwiedzić galerię prac.

      Wszystkie dzieci za pierwszy etap wewnątrzprzedszkolny otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora Przedszkola Publicznego oraz Radę Rodziców.

       Serdecznie gratulujemy naszym dzieciom i życzymy wielu sukcesów w różnych konkursach. Dziękujemy rodzicom za wsparcie, a także za poświęcony czas i ogromny wkład włożony
w wykonane różańce.

    

 

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.