Pasowanie na przedszkolaka 2019

Nowo przyjęte dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim w dniu 29 października 2019 r. przeżyły Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Był to dla nich wyjątkowy dzień, ponieważ po raz pierwszy wystąpiły przed dużą publicznością.
              Na tę uroczystość licznie przybyli rodzice oraz zaproszeni goście w osobach: p. Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, p. Halina Dąbrowska – członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, p. Barbara Niewidział – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim, p. Magdalena Galarda – Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Krzysztof Kostusiak – Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców.
            Odświętnie ubrane maluchy zaprezentowały zdobyte w ciągu dwóch miesięcy umiejętności: recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały. Nie zabrakło również zadań dla rodziców, które polegały m.in. na udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań związanych z naszym przedszkolem, a także niespodzianka muzyczna – wspólne karaoke oraz zabawa ruchowa dla rodziców i dzieci. Mali artyści spisali się na medal. Rodzice również stanęli na wysokości zadania i świetnie sobie poradzili.
          Kandydaci na pełnoprawnych przedszkolaków w obecności Pani Dyrektor, gości i licznej publiczności ślubowali być grzecznymi i dzielnymi przedszkolakami, a także dobrymi kolegami. Ostatnie zadanie dla dzieci polegało na pokonaniu toru przeszkód: przejście przez tunel, zjechanie po zjeżdżalni i przejście po czerwonym dywanie do pani Dyrektor, która zaczarowanym ołówkiem pasowała każdego malucha włączając go do grona przedszkolaków.
Po pasowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki, maskotki oraz cukierki. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, a dla ich rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Oczywiście dzieci były bardzo dzielne i wytrwale zniosły całą uroczystość.
              Na zakończenie magicznym ołówkiem został pasowany Pan Burmistrz, otrzymał miano „przyjaciela przedszkola” oraz pamiątkową książkę i maskotkę.
Życzymy naszym dzieciom każdego dnia radosnego pobytu w przedszkolu oraz mnóstwa zabawy i uśmiechu.
              Uroczystość poprowadziły – p. Anita Olszewska i p. Justyna Bąkowska.