^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Konkurs plastyczny – „ Moje miasto w barwach wolności”

             W miniony wtorek 14 stycznia 2020 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Moje miasto w barwach wolności” którego organizatorami były Pani Justyna Winnicka i Pani Magdalena Studnicka. Konkurs został zorganizowany z okazji 100. Rocznicy powrotu Kowalewa Pomorskiego do Rzeczpospolitej Polskiej. Nasze przedszkole aktywnie włącza się w obchody tego pięknego święta. Wiemy, że to właśnie tu, w przedszkolu budzi się poczucie przynależności narodowej. Pragniemy, aby wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze znały hymn, barwy i symbole naszego miasta. Celem konkursu było promowanie idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia przynależności do naszej małej ojczyzny, szacunku wobec niej nie oraz upamiętnienie 100. Rocznicy Powrotu Kowalewa Pomorskiego do Macierz. W konkursie wzięło udział 16 dzieci z całego przedszkola w tym 6 dzieci z grup młodszych oraz 10 dzieci z grup starszych. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu przepięknych dzieł, które można podziwiać w naszym przedszkolu podczas konkursowej wystawy. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ każda z prac była wyjątkowa i niepowtarzalna, każde dziecko, wyraziło swój patriotyzm i miłość do Kowalewa Pomorskiego w formie pięknej pracy plastycznej. Komisja po długich rozważaniach wyłoniła następujących zwycięzców w dwóch kategoriach :
Grupy młodsze 3-4 latki:
I miejsce – Liwia Rudewicz
II miejsce – Zuzanna Taborek
III miejsce – Franciszek Pacholec
Wyróżnienie: Zofia Bąk, Julia Czołgowska, Agata Taborek
Grupy starsze 5-6 latki:
I miejsce – Wiktoria Pacholec
II miejsce – Nadia Puwalska
III miejsce – Anna Czołgowska, Bartosz Stankiewicz
Wyróżnienie: Milena Osowska, Weronika Sipak
Nagrody za udział w konkursie otrzymali : Pola Błach, Adrian Szewczyk, Miłosz Watras, Patryk Watras.
           W dniu 16 styczni z rąk Pana Burmistrza Jacka Żurawskiego, Dyrektora Przedszkola Pani Joanny Piaseckiej oraz Wicedyrektora Iwony Zegarskiej dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Pan Burmistrz oraz Pani Dyrektor wyrazili ogromne uznanie wobec trudu, wysiłku i zaangażowania dzieci w uczczenie 100. Rocznicy Powrotu Kowalewa Pomorskiego do Rzeczpospolitej Polskiej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział i wielkie zaangażowanie w konkursie plastycznym pt.: “Moje miasto w barwach wolności”
Gratulujemy wszystkim pomysłowości i kreatywności w tworzeniu tych przepięknych arcydzieł.

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.