^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Przedszkolaki z odwiedzinami w Hospicjum „Nadzieja”

                W poniedziałek 20 stycznia 2020 r. najstarsza grupa „Motylki” udała się wraz z wychowawcami p. Iloną Plewą, p. Anetą Bejgier oraz z Wicedyrektor – p. Iwoną Zegarską i nauczycielem religii – p. Justyną Bąkowską do Torunia do dziecięcego Hospicjum „Nadzieja”. Celem wyjazdu było przekazanie podarunków, które udało się zebrać wśród wszystkich dzieci z naszego przedszkola, w czasie zorganizowanej przed świętami zbiórki. Dzięki ofiarności rodziców zebrano 18 kartonów różnych artykułów, a wśród nich znalazły się m. in. pieluchy jednorazowe, podkłady higieniczne, chusteczki nawilżone, chusteczki higieniczne, środki do mycia i pielęgnacji, słodycze, posiłki w słoiczkach, ręczniki, pościel i inne. Nasi podopieczni bardzo chętnie przynosili ww. rzeczy, a także z wielką radością zaangażowali się w pakowanie ich w kartony. Podsumowanie akcji w Przedszkolu odbyło się uroczyście w piątek 17 stycznia, podczas którego Dyrektor Przedszkola p. Joanna Piasecka podziękowała kolejno dzieciom z każdej grupy za włączenie się w zbiórkę, pogratulowała im postawy gotowej do niesienia pomocy innym wręczając odznaki z napisem: „Dziękuję za Twoją pomoc dzieciom z Hospicjum”.
         „Motylki” odwiedzając podopiecznych „Nadziei” przygotowały niespodziankę - wystąpiły dla dzieci oraz pracowników hospicjum z przedstawieniem Bożonarodzeniowym „Jasełka”.
            Wyjazd ten był wielką lekcją dla naszych dzieci, ponieważ po raz pierwszy miały okazję poznać czym i dla kogo jest hospicjum oraz jak wygląda codzienne życie przebywających tam osób. Uwrażliwił niewątpliwie ich na potrzebę niesienia pomocy innym, uświadomił także, jak ważne jest, aby wobec drugiego człowieka nie przechodzić obojętnie. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków za ich postawę. Natomiast Rodzicom pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować za ogromne zaangażowanie w zbiórkę. Oby więcej takich akcji…

 

 

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.