^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Miejskim


            W ramach zapoznawania przedszkolaków z historią naszego miasta oraz kształtowaniem ich postawy patriotycznej 3 lutego udaliśmy się z wizytą do Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim. Przywitały nas panie: Ewa Bąk- Sekretarz Gminy i Donata Pilarska - Mądry – Kierownik Biura Rady Miejskiej, które w przystępnych słowach zapoznały dzieci z symbolami naszego miasta tj. nowym herbem, sztandarem i flagą.
           Spotkanie odbyło się w sali Urzędu Stanu Cywilnego, pełniącej jednocześnie funkcję sali sesyjnej. Przedszkolaki obejrzały film z obchodów 100-lecia powrotu Miasta Kowalewa Pomorskiego do Macierzy. Niektórzy rozpoznawali tam siebie lub swoich znajomych. Wiele emocji wywołał widok miasta z „lotu ptaka”.
           Pani Ewa Bąk zaprezentowała dzieciom insygnia Burmistrza Miasta – złoty łańcuch i Przewodniczącego Rady Miejskiej – srebrny łańcuch. Dzieci były bardzo zainteresowane tematyką spotkania. Na zakończenie czekała na nich słodka niespodzianka.

 

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.