^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Zimowy bal karnawałowy za nami…

           

                Jest karnawał! W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara! Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali! Takimi słowami gospodynie tegorocznego balu dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim – Anita Olszewska i Małgorzata Seifert-Kamper – przywitały przybyłych gości. A były wśród nich licznie zgromadzone księżniczki, wróżki i królewny, rycerze, piraci
i sportowcy, motylki, biedronki i kotki, a także przedstawiciele służb mundurowych, medycznych, aniołowie oraz postaci z bardziej i mniej znanych bajek dla dzieci. Ta niebywała, podniosła uroczystość odbyła się 16 lutego br. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, gdzie czekała na nas niespodzianka w postaci słodkich upominków przekazanych przez p. Dyrektor szkoły Renatę Faluta-Kaszubowską i gdzie hala sportowa dzięki tematycznym dekoracjom została na krótką chwilę zamieniona w zimowe królestwo, co podyktował organizatorom temat tegorocznej zabawy, tj. Zimowy bal przedszkolaka. Dochowując etykiety balowej, uroczystego otwarcia tanecznego spotkania dokonała Dyrektor Przedszkola Publicznego Joanna Piasecka, która życzyła wszystkim przybyłym uczestnikom imprezy niegasnącego uśmiechu, niezapomnianych wrażeń i wyłącznie dobrej zabawy, wyzwalającej radość ze wspólnego przebywania, tańców i śpiewów. Na tegorocznym balu gościnnie dla przedszkolaków wystąpiła grupa teatralna MagMowcy z Torunia. Aktorzy z właściwym posiadanemu talentowi artystycznemu sprytem, szybko przenieśli przybyłych na bal milusińskich do zimowej krainy, gdzie atmosfera wcale nie była mroźna, a klimat wręcz rozgrzewający na skutek tanecznych harców na parkiecie, podsycany nieustannymi wybuchami śmiechu i radości czerpanej z proponowanych zabaw i dowcipnych zadań stawianych do wykonania. Taki wszak ma być karnawał, przepełniony skoczną muzyką, wesołymi pląsami i promiennymi uśmiechami. I tak przez doświadczanie pozytywnych emocji, przeżywanie ich oraz dzielenie się nimi, przedszkolaki stały się uczestnikami wyjątkowego, niezapomnianego zajęcia, opartego w głównej mierze na metodach aktywizujących, gdzie nauczyciele, a jak na zimową krainę przystało – śnieżynki, stali się dla swoich wychowanków opiekunami, dzięki którym dzieci w poczuciu bezpieczeństwa mogły przez przeżywanie zdobywać wiedzę na temat zwyczajów związanych z karnawałem, integrować się pomiędzy sobą, doświadczać przyjemności płynącej z wcielania się w różne postaci, a także kształtować swoje poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną. Nie inaczej było na naszym zimowym balu. A, co również przewiduje etykieta balowa, takie spotkanie nie może odbyć się bez odpowiedniego poczęstunku. I nasi balowi goście zostali zaproszeni na pożywną, słodką przekąskę oraz napoje gaszące pragnienie powstałe w wyniku szalonych parkietowych popisów. Poczęstunek został zakupiony z funduszy Rady Rodziców, a przygotowany przez pracowników przedszkola. I choć starania do balu zawsze trwają długo i wymagają nie lada umiejętności w doborze fryzury i makijażu adekwatnego do wymarzonego kostiumu, co przekłada się na wielogodzinne poszukiwania, przymiarki, poprawki i próby, (tu szczególne uznanie należy się rodzicom, a w tym wypadku kreatorom wizerunku swoich pociech), to jednak czas samej zabawy wydaje się uciekać nieubłaganie szybko i zostają miłe wspomnienia. Wierzymy, że właśnie takie w swoich sercach zabrali po skończonej zabawie uczestnicy tegorocznego Zimowego balu przedszkolaków…
Jednak, jako organizatorzy, już teraz zapraszamy na kolejny bal karnawałowy, który odbędzie się za rok, dziękując jednocześnie wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do takiej, a nie innej realizacji tegorocznego.

 

 

 

 

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.