^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Pomarańczowy Dzień Przedszkolaka

                Uroczysty dzień, w którym świętują wszyscy najmłodsi, korzystający z zorganizowanej formy nauki, opieki i wychowania, wędrujący dumnie każdego ranka do swojego przedszkola, przypada każdego roku na 20 września. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, bo o tym święcie mowa, po raz pierwszy obchodzony był w 2010 roku, w Łodzi. Od tamtego dnia, co roku w ten szczególny dzień Rzecznik Praw Dziecka wystosowuje specjalny list do wszystkich polskich przedszkolaków. Święto zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz tworzyć nową możliwość do czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Nie mógł więc tak wyjątkowy dzień umknąć bez echa także i w naszej placówce, a ponieważ przypadł w tym roku na niedzielę, postanowiliśmy celebrować go już od wczesnych godzin porannych w poniedziałek 21 września. Dodatkowo nasz wewnętrzny kalendarz świąt nietypowych przewiduje na ten sam poniedziałek świętowanie Dnia Pomarańczowego, który w tym roku ma przygotować nas na panowanie kalendarzowej jesieni.

            I tak też stało się w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim! W ramach przygotowań do udanego świętowania, wszystkie dzieci z odpowiednim wyprzedzeniem zostały poproszone o przybycie w poniedziałek do przedszkola z pomarańczowym akcentem stroju, zaś wchodzące do budynku maluchy witała ogromna girlanda obwieszczająca wyjątkowość ostatniego letniego poniedziałku. Kolejne akcenty obchodów uroczystości zostały zaplanowane w salach z wychowawcami, tak by obowiązujące procedury dotyczące bezpieczeństwa w naszej placówce pozostały na pierwszym miejscu. Nauczyciele stali się w poszczególnych grupach wodzirejami, którzy zapewnili zarówno młodszym jak i starszym wiele atrakcji i niespodzianek, przygotowanych specjalnie na ten dzień. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, tańce i zabawy ruchowe ze śpiewem, piosenki, tematycznie odpowiadające obchodzonemu świętu, okolicznościowe wiersze, okrzyki i zawołania, a nawet mini zajęcia zumby dla dzieci. Wprowadzeniem do obchodów były serdeczne życzenia, skierowane do wszystkich dzieci przez panią Dyrektor oraz pana Burmistrza naszego miasteczka. Kolejno nastąpiło uroczyste odczytanie listu, jaki Pani Jesień przesłała do wszystkich przedszkolaków, uprzedzając o swoim nadejściu. Pomarańczowy kolor i wszystkie jego odcienie daje się zauważyć w całym jesiennym królestwie, zaś nadchodząca pora roku przedstawiła się dzieciom jako niezwykle utalentowana malarka, która już niebawem całą otaczającą nas okolicę pomaluje swym czarodziejskim pędzlem, a promienie jesiennego słońca nadadzą wszystkiemu niecodziennego blasku, trzeba tylko pilnie obserwować przyrodę. Nie zabrakło również zdrowego poczęstunku w postaci owoców i warzyw w kolorze pomarańczowym, no… i jeszcze odrobiny słodyczy (oczywiście pomarańczowych), dla zaakcentowania wyjątkowości tego szczególnego dnia w roku.

 

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.