^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wyniki konkursu logopedycznego

                                                                    „ Gimnastyka buzi i języka, czyli zabawnesposoby                 

                                                                                            na usprawnianie narządów mowy”

 

W listopadzie 2020r. w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim odbył się konkurs logopedyczny pod hasłem „ Gimnastyka buzi i języka, czyli zabawne sposoby na usprawnianie narządów mowy”, przeznaczony dla dzieci  w wieku 4-7 lat. Był to konkurs o zasięgu gminnym, a jego głównym celem  było przygotowanie pomocy logopedycznej do wykonywania ćwiczeń artykulacyjnych. Jedną  z częstych przyczyn  powstawania wad wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym jest niedostateczna sprawność narządów artykulacyjnych, przede wszystkim języka, warg, policzków. Dzieci, których narządy mowy nie są odpowiednio sprawne, często zastępują głoski trudne do wymówienia łatwiejszymi, ponieważ nie potrafią wykonywać precyzyjnie pewnych ruchów artykulacyjnych, dających w efekcie głoskę. Dlatego tak ważną rolę w procesie wspierania rozwoju mowy u dziecka oraz przy okazji korekcji zaburzeń mowy pełnią ćwiczenia artykulacyjne. Stąd też pomysł na taki konkurs.

 Konkurs  cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony dzieci, nauczycieli, jak i rodziców. Komisja konkursowa oceniała prace pod względem pomysłowości, techniki wykonania oraz zaangażowania w wykonanie pomocy logopedycznej. Poziom przygotowanych prac był bardzo wysoki. Wszystkie były ciekawe, oryginalne, wykonane z dużą starannością. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci wspaniałe nagrody rzeczowe.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce- Amelka Wnuk z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim

II miejsce- Oliwka Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie

II miejsce- Jakub Tokarski z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim

III miejsce- Jagoda Wolska z Przedszkola Samorządowego w Brzozówce

III miejsce- Lenka Dulnikowska z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim

Wyróżnienia:

Antosia Wąsewicz- ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące

Aleksander Kamiński-  z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim

Filip Maciołek – z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

 

   

 

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.

rekrutacja przedszkole 20.04