^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Bal karnawałowy z serduszkiem

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości oraz zadowolenia.

W środę 10 lutego w naszym przedszkolu odbył się „Bal Karnawałowy z serduszkiem” na który dzieci od dawna z niecierpliwością czekały. Tego dnia  już od rana przedszkole przepełniała niezwykła atmosfera, przez korytarze przemykały kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy, rozpoczęli bal. Wychowawcy dołożyli wszelkich starań by wystrój sal wprowadził dzieci w radosny nastrój karnawałowo – walentynkowy a także zachęcał do wesołej zabawy. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki. Były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku w postaci słodkości oraz owoców zakupionych ze środków Rady Rodziców. Dzieci, bawiły się świetnie a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Punktem kulminacyjnym w każdej grupie był wybór króla i królowej balu.       Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci. Następny bal już za rok !

 

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.

rekrutacja przedszkole 20.04