^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Góra Grosza

„Każdy ma coś, co może dać innym…”

W dniach od 01 marca 2021 r.  do 31 maja 2021 r.  odbyła się w naszym przedszkolu kolejna wielka zbiórka pieniędzy w ramach XXI edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i kolejny raz przyłączyli się do akcji. Wspierając Towarzystwo Nasz Dom, tym samym pomogli  dzieciom  w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem pomocy dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

 Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych trzech miesięcy do skarbonki. Ogólnie zebrano  207,79 zł.  Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”.

Magdalena Studnicka

Justyna Winnicka

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.

rekrutacja przedszkole 20.04