^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Uroczystość pożegnania przedszkola

Nie przedszkole, ale szkoła po wakacjach Was zawoła.
Już nie misie ani lale, lecz prawdziwe szkolne sale.
Tam są wielkie tajemnice, tam jest kreda i tablice.
Tam czytania czeka sztuka i ten wielki skarb – nauka.

 

            To słowa, jakie towarzyszyły nam w piękne, słoneczne popołudnia 28 i 29 czerwca br., kiedy to w gościnnych progach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim, miała miejsce wyjątkowa dla naszego przedszkola, jednak nieco nostalgiczna uroczystość pożegnania najstarszych przedszkolaków z grup Biedronki, Motylki i Jeżyki.

Już na wiele dni wcześniej rozpoczęły się przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Z przedszkolnych sal dobiegały dźwięki muzyki, wspólnego śpiewu czy pięknej recytacji wierszy. Odbywały się bowiem próby, powtarzanie, utrwalanie i ćwiczenia, a wszystko po to, by absolwenci naszego przedszkola jak najpełniej zaprezentowali posiadane umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie przed swoimi najbliższymi i zaproszonymi gośćmi. A swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas: Burmistrz Miasta p. Jacek Żurawski, przewodniczący Rady Miejskiej p. Jerzy Orłowski, przewodniczący Rady Rodziców p. Rafał Kamper oraz wszyscy wychowawcy pracujący z kończącymi naukę przedszkolną dziećmi, a także pracownicy przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych przez Dyrektor Przedszkola, p. Joannę Piasecką, która w swoim przemówieniu dziękowała za owocną współpracę przedstawicielom organu prowadzącego, ale przede wszystkim rodzicom za ich zaangażowanie, aktywny udział w życiu naszego przedszkola oraz współdziałanie w klimacie partnerstwa na rzecz tworzenia optymalnych warunków rozwoju przedszkolaków i podnoszenia jakości pracy placówki. Gratulując rodzicom mądrych, rezolutnych i kulturalnych dzieci, wyraziła przekonanie o ich należytym przygotowaniu do podjęcia kolejnych obowiązków na życiowym szlaku. W części artystycznej absolwenci przedszkola wierszem, piosenką i tańcem składały podziękowania swoim wychowawcom, opiekunom i wszystkim pracownikom placówki za czas spędzony na zabawie niosącej naukę, odpoczynku w klimacie radości ze wspólnego przebywania oraz pracy mającej na celu coraz bieglejsze posługiwanie się kolejnymi umiejętnościami. Starszaki z optymizmem patrząc w swoją przyszłość złożyły obietnicę, iż przedszkolne lata na zawsze pozostaną w ich życzliwej pamięci. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe, zdjęcia, dyplomy, książki z okolicznościową dedykacją oraz upominki w postaci gier edukacyjnych ufundowane przez Radę Rodziców.

Słowa podziękowań popłynęły także ze strony rodziców, którzy doświadczając wyjątkowości chwili, ocierali ukradkiem łezki kręcące się w oku. Ich pociechy tak niedawno nieporadne i niezręcznie podejmujące próby poznawania otaczającego świata, wyrosły bowiem na sprawnych, sprytnych i świadomych swoich umiejętności oraz wiedzy absolwentów przedszkola, którzy z odwagą i pewnością siebie przekroczą mury szkoły podstawowej.

Wszystkim życzymy powodzenia, wytrwałości i niegasnącego zapału do dalszego ochoczego zgłębiania tajników wiedzy.

 

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.

rekrutacja przedszkole 20.04