Uroczystość pożegnania przedszkola

Nie przedszkole, ale szkoła po wakacjach Was zawoła.
Już nie misie ani lale, lecz prawdziwe szkolne sale.
Tam są wielkie tajemnice, tam jest kreda i tablice.
Tam czytania czeka sztuka i ten wielki skarb – nauka.

To słowa, jakie towarzyszyły nam w piękne, słoneczne popołudnia 28 i 29 czerwca br., kiedy to w gościnnych progach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim, miała miejsce wyjątkowa dla naszego przedszkola, jednak nieco nostalgiczna uroczystość pożegnania najstarszych przedszkolaków z grup Biedronki, Motylki i Jeżyki.

Już na wiele dni wcześniej rozpoczęły się przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Z przedszkolnych sal dobiegały dźwięki muzyki, wspólnego śpiewu czy pięknej recytacji wierszy. Odbywały się bowiem próby, powtarzanie, utrwalanie i ćwiczenia, a wszystko po to, by absolwenci naszego przedszkola jak najpełniej zaprezentowali posiadane umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie przed swoimi najbliższymi i zaproszonymi gośćmi. A swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas: Burmistrz Miasta p. Jacek Żurawski, przewodniczący Rady Miejskiej p. Jerzy Orłowski, przewodniczący Rady Rodziców p. Rafał Kamper oraz wszyscy wychowawcy pracujący z kończącymi naukę przedszkolną dziećmi, a także pracownicy przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych przez Dyrektor Przedszkola, p. Joannę Piasecką, która w swoim przemówieniu dziękowała za owocną współpracę przedstawicielom organu prowadzącego, ale przede wszystkim rodzicom za ich zaangażowanie, aktywny udział w życiu naszego przedszkola oraz współdziałanie w klimacie partnerstwa na rzecz tworzenia optymalnych warunków rozwoju przedszkolaków i podnoszenia jakości pracy placówki. Gratulując rodzicom mądrych, rezolutnych i kulturalnych dzieci, wyraziła przekonanie o ich należytym przygotowaniu do podjęcia kolejnych obowiązków na życiowym szlaku. W części artystycznej absolwenci przedszkola wierszem, piosenką i tańcem składały podziękowania swoim wychowawcom, opiekunom i wszystkim pracownikom placówki za czas spędzony na zabawie niosącej naukę, odpoczynku w klimacie radości ze wspólnego przebywania oraz pracy mającej na celu coraz bieglejsze posługiwanie się kolejnymi umiejętnościami. Starszaki z optymizmem patrząc w swoją przyszłość złożyły obietnicę, iż przedszkolne lata na zawsze pozostaną w ich życzliwej pamięci. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe, zdjęcia, dyplomy, książki z okolicznościową dedykacją oraz upominki w postaci gier edukacyjnych ufundowane przez Radę Rodziców.

Słowa podziękowań popłynęły także ze strony rodziców, którzy doświadczając wyjątkowości chwili, ocierali ukradkiem łezki kręcące się w oku. Ich pociechy tak niedawno nieporadne i niezręcznie podejmujące próby poznawania otaczającego świata, wyrosły bowiem na sprawnych, sprytnych i świadomych swoich umiejętności oraz wiedzy absolwentów przedszkola, którzy z odwagą i pewnością siebie przekroczą mury szkoły podstawowej.

Wszystkim życzymy powodzenia, wytrwałości i niegasnącego zapału do dalszego ochoczego zgłębiania tajników wiedzy.

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.

rekrutacja przedszkole 20.04