^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Z wizytą w bibliotece na Narodowym Czytaniu

13 września 2021 roku dzieci z grup Biedronki i Motylki na zaproszenie Biblioteki Miejskiej  w Kowalewie Pomorskim uczestniczyły w spotkaniu organizowanym w ramach X edycji Narodowego Czytania. Na początku Pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się księgozbiorom znajdującym się na półkach, szczególnym zainteresowaniem cieszył się regał z książkami dla dzieci. Pani Ewa opowiedziała o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Po zwiedzaniu biblioteki dzieci przeszły do sali witrażowej gdzie zapoznały się ze specyfiką Akcji Narodowego Czytania  wysłuchały z uwagą przeczytanej przez Panią Alinę bajki  pt. „Kicia Kocia w Bibliotece”.  Na zakończenie tego spotkania rozwiązywały zadanie. Trzeba przyznać, że obie grupy fantastycznie poradziły sobie  z rozsypanką literową. Dzieci otrzymały kolorowanki oraz książki z pamiątkową wklejką z Narodowego Czytania które znalazły swoje miejsce w kącikach czytelniczych. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Jesteśmy przekonani, że to nie nasze ostanie spotkanie.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie Pani dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury Barbarze Niewidział a także Paniom bibliotekarkom Ewie Cierniakowskiej  oraz Alinie Krystyniuk.

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.

rekrutacja przedszkole 20.04