^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Sprzątanie Świata

                                                                                                                                                                                            „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
                                                                                                                                                                                   na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

W dniu 17 września już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Sprzątania Świata - Polska” w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska ,,Clean up the World’’. Jego celem jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania Świata, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.

Do Polski ,,Sprzątanie Świata’’ wprowadziła w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia, Pani Mira Stanisławska - Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, stając się jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju.

Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: "Myślę, więc nie śmiecę”, a jej celem była edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

            Dzieci z naszego przedszkola zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowane wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się oczyszczaniem przydzielonych im terenów. Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie dzieci udało się zebrać kilka worków śmieci.

            Jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w Akcji Sprzątanie Świata zaowocują w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

 

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.

rekrutacja przedszkole 20.04