^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzień Przedszkolaka wypełniony marzeniami

“Nic tak nie tworzy przyszłości, jak marzenia”

V. M. Hugo

            Przekonani o tym, że czas spędzony na snuciu marzeń nigdy nie jest czasem straconym, ponieważ właśnie wtedy rozwija się kreatywność, wzrasta poczucie pewności siebie i motywacja do działania, rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej przygotowania do tradycyjnych obchodów Dnia Przedszkolaka w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim.

            20 września - jest Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka, dniem ważnym dla wszystkich przedszkolaków i osób związanych z edukacją przedszkolną, ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

            W poniedziałkowy poranek, przedszkolaki w radosnym nastroju rozpoczęły świętowanie od spotkania całej społeczności przedszkolnej na placu przed budynkiem.  Pani Joanna Piasecka, dyrektor przedszkola, rozpoczęła uroczystość od okolicznościowych życzeń dla wszystkich przedszkolaków. Radosną uroczystość swoją obecnością zaszczycił także pan Jacek Żurawski, Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, który przybył na spotkanie z życzeniami i słodkim upominkiem. Dzieci zostały zaproszone do wspólnego odśpiewania piosenki „Dzień Przedszkolaka”, zdały mini quiz ze znajomości zasad przedszkolnych, następnie wszystkie grupy zaprezentowały przygotowane wcześniej hasła związane tematycznie ze świętem oraz karteczki z „marzeniami”, które w kulminacyjnym momencie uroczystości Przedszkolaki wypuściły w powietrze, przymocowane do balonów z helem. Starszaki wręczyły panu burmistrzowi plakat przedstawiający w formie plastycznej marzenia przedszkolaków oraz dyplom „Przyjaciela przedszkolaków”. Magiczny plakat w formie latawca z marzeniami przedszkolaków otrzymała od grupy „Biedronek” pani Barbara Niewidział, dyrektor MGOK w Kowalewie Pomorskim, która także z okazji radosnego święta przekazała najmłodszym słodycze.

            Ogromnym zaskoczeniem, a jednocześnie wspaniałą niespodzianką była wizyta delegacji Dziennego Domu Pobytu w Kowalewie Pomorskim ze słodkimi upominkami.

            W kolejnej części spotkania dzieci brały udział w tańcach i zabawach integracyjnych z balonami, które na końcu przedszkolaki ozdabiały, zgodnie z własnymi pomysłami. Było układanie mega puzzli, malowanie twarzy i oczywiście słodki poczęstunek. Radość i śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

 

  

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.

rekrutacja przedszkole 20.04