^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Z wizytą w Szkole Muzycznej w Kowalewie Pomorskim

        W środę 20.10.2021 r. dzieci z grup Motylki i Biedronki uczestniczyły w zajęciach pt. „Czym jest trąbka” w Szkole Muzycznej w Kowalewie Pomorskim. Ciekawostki na jej temat przedstawił dzieciom Pan Łukasz Ignac, nauczyciel Szkoły Muzycznej. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi jak zbudowana jest trąbka, jak to możliwe, że jedna trąbka może wydawać różnie brzmiące dźwięki, a także poznały historię hejnału granego w Krakowie. Ponadto dzieci miały możliwość wysłuchania na żywo gry na trąbce oraz na fortepianie. Szczególną radość sprawiło dzieciom odgadywanie melodii ze znanych im bajek. Bezpośredni kontakt z muzyką to niewątpliwie najlepszy sposób kształtowania wrażliwości muzycznej i estetycznej. Przemiła atmosfera na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Kto wie, może wśród naszych przedszkolaków są przyszli adepci sztuki muzycznej?

        Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Sypkowi Dyrektorowi Szkoły Muzycznej w Kowalewie Pomorskim za możliwość odwiedzenia placówki oraz zapewnienie dzieciom ciekawych i wartościowych zajęć.

 

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.

rekrutacja przedszkole 20.04