INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim informuje, że w związku z toczącym się postępowaniem rekrutacyjnym do przedszkoli publicznych na rok 2020/2021, z uwagi na czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa zmieniają się zasady przyjmowania dalszej dokumentacji.
Zgodnie z terminami rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021 ( Zarządzenie Nr 186/2019 Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie z dnia 23 grudnia 2019r.) do 30 marca 2020r. otrzymają Państwo informację telefoniczną (sms) czy dziecko zakwalifikowało się do dalszej rekrutacji.

Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się dziecka należy:
1) wydrukować ze strony internetowej przedszkola
(www.przedszkolekowalewo.pl) druk oświadczenia woli przyjęcia do przedszkola,
2) wykonać skan oświadczenia o przyjęcie dziecka do przedszkola
i przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą do 08.04.2020r.

Brak potwierdzenia woli ( przesłania oświadczenia) w podanym wyżej terminie jest równoznaczne z rezygnacją miejsca w przedszkolu.

Szanowni Państwo!

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, przedszkole zawiesza działalność dydaktyczno- wychowawczo- opiekuńczą do 10 kwietnia 2020r. Jednocześnie wprowadza się organizację realizacji zadań przedszkola z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
W związku z powyższym informujemy, że realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego będzie odbywała się sukcesywnie z wykorzystaniem zdalnego nauczania.

Materiały dla dzieci przygotowywane przez wychowawców zgodnie z założonymi planami pracy zamieszczane będą na utworzonych e-mailach grupowych. Nauczyciele będą się z Państwem kontaktować w tym zakresie w dniu dzisiejszym.
Zachęcamy również do korzystania w domu z materiałów i portali edukacyjnych polecanych przez MEN.