Bezpieczne wakacje

A. Szelągowska „Bezpieczne wakacje”

Jak wspaniale! Już wakacje.

To najlepsza w roku pora!

Można pływać sobie w morzu

Albo wskoczyć do jeziora…

Na szczyt w górach wspiąć się warto!waka

Jak tam pięknie i wysoko!

W zeszłym roku po raz pierwszy

Zobaczyłem Morskie Oko!

Ale zawsze pamiętajmy,

By dorosłych się pilnować.

Chodzić w górach – lecz po szlakach,

Kremem z filtrem się smarować.

Czapkę nosić – taka z daszkiem

-porażenia się unika.

Kąpać się w strzeżonych miejscach

I pod okiem ratownika.

I rodziców trzeba słuchać.

Kto tak robi, ten ma Rację.

Ach jak miło, jak wesoło,

Bo już przecież są wakacje!

Wakacje to czas, kiedy planujemy najprzeróżniejsze przygody. Nikt nie siedzi w domu, gdy za oknem słoneczna, piękna i zachęcająca do wyjścia pogoda. Należy jednak pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje, ale również innych bezpieczeństwo.

Jak powinniśmy postępować, aby wakacje kojarzyły nam się z przyjemnościami? Oto kilka porad:

• Rozważnie korzystajcie ze wszystkich atrakcji, jakie dostarczają Wam wakacje!
  • Informujcie rodziców z kim i gdzie będziecie się bawić!
  • Wybierajcie bezpieczne miejsca do zabaw tzn. z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów itp.
  • Kąpcie się tylko i wyłącznie pod czujną opieką osób dorosłych!
  • Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!
  • Zawsze mówcie NIE, gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami swoich kolegów     i informujcie o tym sowich rodziców!
  • Nie oddalajcie się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić!
  • Dbajcie o środowisko naturalne – nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym przebywacie!

Drodzy rodzice, okres wakacji to czas, na który dzieci czekają ze szczególnym utęsknieniem. Warto przed wakacyjną przygodą porozmawiać na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci podczas zabawy zapominają o ich zachowaniu! Zawsze bądźcie czujni i interesujcie się, czym wasze dziecko się bawi, z kim i gdzie!

Wszystkim dzieciom oraz rodzicom z okazji nadejścia upragnionych wakacji życzymy: zdrowia, słonecznego i bezpiecznego wypoczynku, pełnego niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód, dużo zabawy i dobrego humoru. Niech ten letni czas sprzyja poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni, a we wrześniu szczęśliwego powrotu do przedszkola!

INFORMACJA

Prosimy rodziców o odbiór wszystkich pozostałych rzeczy dzieci (teczki z pracami, kubeczki, szczoteczki, stroje gimnastyczne itp.) zgodnie z podanym harmonogramem:

* w dniu 29.06.2020r. (poniedziałek) – Tygryski, Misie, Zajączki
* w dniu 30.06.2020r. ( wtorek) – Żabki, Jeżyki, Pszczółki
Odbierać można w godz.: od 10:00 do 12:00 i po 15:00 w holu przedszkola.

odbiór rzeczu

Drodzy Rodzice
W związku z ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych, w porozumieniu z organem prowadzącym, ustalone zostały zasady pracy przedszkola w miesiącu lipcu 2020r.
Informujemy, zgodnie z wytycznymi GIS w przedszkolu aktualnie w jednej grupie może przebywać maksymalnie 12 dzieci. Możliwość zwiększenia liczby o dwoje dzieci dyrektor uzgadnia z organem prowadzącym. W związku z tym niezbędne jest zgłoszenie dziecka na dyżur wakacyjny.

PROSIMY O WYPEŁNIENE I PRZESŁANIE DROGĄ MAILOWĄ FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

DO DNIA 19 CZERWCA 2020r. DO GODZ 1400 NA ADRES Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(formularz w załączeniu) - KLIK

W tytule wiadomości mailowej prosimy zamieścić imię i nazwisko dziecka oraz nazwę grupy.

Zgodnie z obowiązującą aktualnie w przedszkolu ,,Procedurą zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem COVID-19” i ,,Regulaminem funkcjonowania Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim w sytuacji epidemicznej” oraz wytycznymi GIS i zaleceniami MEN przyjmowane będą zgłoszenia dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni pracują zawodowo. Ponadto brane będzie pod uwagę, czy rodzice/opiekunowie prawni są pracownikami systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Prosimy Państwa o dokonanie niezbędnych formalności w wyznaczonym terminie.

Przesłane karty zgłoszeniowe po terminie mogą zostać odrzucone z uwagi na brak miejsc.