pszczółki

Pszczółki na pikniku

W nieco pochmurną sobotę 10 czerwca 2017 r. grupa dzieci 6-cio letnich Pszczółki wraz ze swoimi rodzicami, wychowawczyniami, panią Dyrektor przedszkola i zaproszonymi gośćmi udały się do miejscowości Leśno na bajecznie usytuowaną leśną polankę, gdzie wspólnie spędziły czas oddając się szalonym zabawom na świeżym powietrzu. Pakując do samochodów smakołyki oraz artykuły piknikowe wszyscy z lekką niepewnością zerkali w stronę nieba, wszak prognozy pogody dla naszego regionu jednogłośnie przewidywały deszcz. Ale deszcz nie padał, dzień był ciepły, chwilami nawet świeciło słońce, a dobry humor dopisywał wszystkim uczestnikom spotkania.

Z uśmiechniętymi buziami docieraliśmy na umówione miejsce, niosąc z sobą kiełbaski na ognisko, napoje i ulubione potrawy, którymi wzajemnie się częstowaliśmy. Wszystkie mamy przygotowały bowiem na tę szczególną okazję swoje popisowe wypieki i sałatki, dzieciaki zabrały ulubione zabawki, a tatusiowie zatroszczyli się o drewno do ogniska, namiot na wypadek sprawdzenia się prognoz pogody oraz nagłośnienie imprezy. Dzień upłynął nam na wspólnych zabawach, pląsach
i harcach oraz rozmowach, pogawędkach i wymianie doświadczeń, a wszystko we wspaniałej atmosferze życzliwości, serdeczności i wzajemnej troski. Dzięki wyjazdowi i spotkaniu w otoczeniu przyrody dzieci – Pszczółki zyskały kolejną okazję do wspólnych zabaw, rodzice mogli się lepiej poznać, a wszyscy razem sympatycznie spędzić czas odpoczywając nieco od codziennej bieganiny.

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielowi polanki za udostępnienie miejsca, umożliwiającego to niecodzienne spotkanie, naszym gościom dziękujemy za przywiezione słodycze, pani Annie Beck dziękujemy za ufundowanie „piknikowego AGD”, wychowawczyniom grupy za zaplanowanie i przeprowadzenie zabaw integracyjnych, a wszystkim przybyłym uczestnikom pikniku dziękujemy za ubogacenie naszej społeczności swoją osobą.