^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/biedronkigd.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/biedronkigd

„Geometryczne Królestwo”

         Dzieci z grupy Biedronek na zajęciach wykonały prace plastyczną  „Geometryczne Królestwo”.   

  Z przygotowanych figur geometrycznych o różnych kształtach, dzieci miały za zadanie odrysować wybrane kształty. Następnie wycinały je i tworzyły z nich własną kompozycje przyklejając figury na kartce.

      Dzieci  poprawnie trzymały nożyczki, dokładnie wycinały , wykazywały  też umiejętność planowania oraz precyzje wykonywania pracy. Po skończonej pracy dzieci opowiadały co znajduje się na obrazku, tym samym doskonaliły dłuższe formy wypowiedzi

Piknik Naukowy

    

      W dniu 15.05.2015 r. dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek odwiedziły Zasadniczą Szkołę Zawodową w Kowalewie Pomorskim gdzie odbył się Piknik Naukowy.

     Dzieciom bardzo podobały się zdalnie sterowane pojazdy napędzane wodorem. Dużym zainteresowaniem też cieszyły się kamery termowizyjne, kamera podłączona do telewizora, dzięki której można oglądać a żywo swój termograficzny wizerunek.

    Jednak największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził dron i pokaz lotu. Przygotowane było również stanowisko symulatora lotu z obrazem na dużym ekranie. 

   Dzieci były zachwycone pokazem,  dowiedziały się wielu ciekawostek z zakresu techniki.

 A może w przedszkolu zrobimy swój dron?

 

 

Wyjście do Biblioteki

W środę, 13 maja Pszczółki i Biedronki uczestniczyły w niecodziennym spotkaniu czytelniczym w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Pani bibliotekarka tylko na jeden dzień zamieniła się w dobrą wróżkę i przeczytała dzieciom baśń o Śpiącej Królewnie. Dzieci uczestniczyły we wspólnym opowiadaniu historii Śpiącej Królewny, po czym otrzymały do wykonania zadanie.

Spotkanie było kolejną okazją do przybliżenia dzieciom biblioteki jako jednego z ważnych miejsc w Szkole Podstawowej. Tego typu spotkania odbywają się w ramach zajęć adaptacyjnych dla przyszłych uczniów, naszych absolwentów, którzy od września rozpoczną naukę w tejże Szkole.

Dziękujemy za zaproszenie, a także za miłe spotkanie.

Spotkanie z panią Iloną Wrzesińską

Kolejnym etapem naszego cyklu „Trzy kroki do szkoły” było spotkanie z nauczycielką

kl. I ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. – p. Iloną Wrzesińską.

Pani Ilona odwiedziła w przedszkolu grupę Biedronek i Pszczółek – czyli  najstarsze grupy które od września rozpoczną edukację szkolną.

Nauczycielka czytała bajki o przygodach Pana Kuleczki, a następnie rozmawiała z dziećmi.

Opowiadała o szkole oraz odpowiadała na wszystkie dziecięce pytania. Żegnając się p. Ilona zaprosiła przedszkolaków na spotkanie

do I klasy, podczas którego dzieci dokładnie zapoznają się z salą lekcyjną.

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.