Wycieczka do zakładu stolarskiego

Dnia 25.03.2019 r. grupa Biedronek odwiedziła zakład stolarski p. Krzysztofa Plewy. Dzieci
w zakładzie miały okazję zapoznać się z maszynami, min. piłą, okleiniarką, frezarką, strugarką, urządzeniami i narzędziami potrzebnymi do pracy w stolarni. Pan stolarz omówił ich zastosowanie. Opowiedział  również jak powstają meble, pokazując w praktyce jak wykonuje szufladę, omawiając przy tym kolejno jakich materiałów i narzędzi używa. Przedszkolaki zobaczyły jaka jest różnica między drewnem i  płytą meblową, z których wykonuje się meble. Największe zainteresowanie wzbudziła piła, która robiła dużo hałasu, i spod której wylatywały wióry. Dzieci z zaciekawieniem słuchały na czym polega praca stolarza. Na koniec spotkania cała grupa otrzymała od pana Krzysztofa patyki do palm wielkanocnych, które w niedługim czasie będą robiły na zajęciach.