JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/muzeumpiernikalipiec2018.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/muzeumpiernikalipiec2018

BIEDRONKI

Wycieczka do „Żywego Muzeum Piernika” w Toruniu

Dnia 24 lipca 2018 r. dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do „Żywego Muzeum Piernika” w Toruniu. Przedszkolaki wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyły w warsztatach wypiekania toruńskich pierników, w których – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznaliśmy wszelkie rytuały z tym związane. Muzeum w magiczny sposób przeniosło nas do średniowiecza, gdzie w niezwykłej atmosferze i z humorem poznaliśmy tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę i język. Poznanie historii i tradycji  Muzeum wywołało radość na twarzach naszych przedszkolaków. Własnoręcznie przygotowane pierniki przedszkolaki zabrały do domu. Dzieci uśmiechnięte i zadowolone z zapałem dzieliły się swoimi wrażeniami z wychowawcami i rodzicami.

{gallery}galeria/muzeumpiernikalipiec2018{/gallery}