^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

JEŻYKI

Mama czyta – Jeżyki słuchają…

         W czwartkowe południe 19 września br. dzieci z grupy przedszkolnej „Jeżyki” przyjęły w swojej sali nieocenionego gościa w osobie pani Sylwii Katlewskiej – mamy Lenki. Za gorącą namową swojej córki i głosem serca pani Sylwia złożyła wizytę przedszkolakom, mając na celu przeczytanie dzieciom bajeczki. Jeżyki tuż po powrocie z placu zabaw usadowiły się zatem wygodnie i zasłuchały w treść opowiadania Wilhelma Grimma pt. „Trzy małe świnki”. Ciszę, jaką wywołały pierwsze zdania utworu literackiego, przerywało wyłącznie zniecierpliwienie dyktowane chęcią wnikliwego obejrzenia ilustracji znajdujących się w książeczce. Nikogo bowiem nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo dzieci lubią słuchać czytanych im na żywo bajek, opowiadań czy legend. Dodatkowo mając na względzie niebagatelną rolę głośnego czytania dzieciom i pamiętając, że czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce dobrych zachowań oraz wzmacnia pozytywne postrzeganie siebie, tym bardziej składamy pani Sylwii gorące PODZIĘKOWANIA i z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę rodzica, babci lub dziadka, a może kogoś bliskiego, chcącego w naszym przedszkolu włączyć się w akcję głośnego czytania dzieciom.

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.