JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/miniekcjahistoriiopieniadzach.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/miniekcjahistoriiopieniadzach

MOTYLKI

Mini-lekcja historii u „Motylków”

Zdobywając wiedzę w ramach realizowanego w grupie „Motylki” projektu edukacyjnego na temat pieniędzy cofnęliśmy się do bardzo odległych historycznie czasów, a to za sprawą piątkowej mini-lekcji historii prowadzonej przez Panią Agnieszkę Rudnicką,  zaprzyjaźnioną nauczycielkę historii, jednocześnie Mamę Amelki z naszej grupy.

Jak zwykle bardzo interesująca przedszkolaków mini-lekcja historii dotyczyła starożytnych początków handlu, funkcjonowania pieniędzy, ich nazw i wyglądu. Nie obyło się bez prezentacji zdjęć najdawniejszych monet i banknotów. Pani Agnieszka pokazała dzieciom również prawdziwe pieniądze     z lat młodości ich rodziców, które wywołały ich spore zainteresowanie.

Wzbogaceniu przekazywanych treści sprzyjała prezentacja multimedialna oraz mapa Polski, bez której nie może odbyć się żadna lekcja o dawnych czasach.

Praktyczna część zajęć polegała na zaprojektowaniu przez dzieci własnych, autorskich monet lub banknotów, z użyciem gotowych elementów symbolicznych i pieczątek.

Zajęcia przyczyniły się do zdobycia nowej wiedzy dotyczącej historii stosowania przez ludzi pieniędzy i ich pierwotnego wyglądu. Pozwoliły także rozbudzić inwencję twórczą podczas samodzielnego tworzenia autorskich monet lub banknotów.

Dziękując Pani Agnieszce za niezwykle interesującą mini-lekcję historii, zapraszamy na kolejne, które pozwolą nam odkryć nowe tajemnice  i zagadnienia historyczne.

{gallery}galeria/miniekcjahistoriiopieniadzach{/gallery}