^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

MOTYLKI

Wycieczka do lasu

         Las to najbogatsze lądowe zbiorowisko roślin i zwierząt o które dba leśnik, pomagając mu spełnić wszystkie swoje funkcje.

        Dzieci z grupy Motylki chcąc poznać zawód leśnika oraz jego miejsce pracy w dniu 29.10.2019 r. wybrały się na wycieczkę do leśniczówki w Leśnie.

       Kiedy dzieci dotarły do lasu zostały przywitane przez leśniczego p. Józefa Warzałę, który zapoznał je ze specyfiką swojej pracy i umilał im czas ciekawostkami na temat lasu i zwierząt go zamieszkujących oraz odpowiadał na wszystkie nurtujące pytania.

        Przedszkolacy wzbogacili swoją wiedzę oraz poznały pracę leśniczego – gospodarza lasu.

      Podczas zajęć edukacyjnych dzieci również odwiedziły paśnik i poznały zasady właściwego dokarmiania zwierząt. Pod koniec wycieczki nie mogło zabraknąć czasu na zabawy ruchowe w berka na polanie. Po pouczających zajęciach dzieciom świetnie dopisywał apetyt na świeżym powietrzu. Na pożegnanie dzieci zostały obdarowane przez pana leśniczego upominkami w postaci ołówków i linijek, oczywiście z naturalnego drewna oraz grami planszowymi o tematyce leśnej.

       Dzieci z grupy Motylki wróciły do przedszkola wzbogacone o nowe wiadomości na temat pracy leśnika, leśnej przyrody i zachodzących w niej zmian. Szczęśliwe i pełne wrażeń dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat zajęć edukacyjnych w terenie.

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.