^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

MOTYLKI

Walentynki w naszym przedszkolu

„W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć,     bo dziś nadszedł dzień miłości…”

Słowami tej rymowanki dzieci z grup młodszych: Tygryski, Misie, Zajączki oraz Żabki rozpoczęły walentynkową zabawę. Serca, serducha i serduszka królowały wszędzie. Walentynki  to okazja do okazywania sobie uczuć. To dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem - skłania nas do okazania ukochanej osobie jak bardzo nam na niej zależy, jak bardzo ją kochamy. W tym dniu przedszkolaki spontanicznie mówiły o swoich emocjach i uczuciach, a także otwarcie okazywały przyjaźń i sympatię rówieśnikom. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz tańcach. Rozwiązywały zagadki o postaciach z bajek a także brały udział w konkursach. Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to  najbardziej nam chodziło. Słodkim akcentem był pyszny „serduszkowy” lizaczek, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy czas.

Anita Olszewska, Justyna Winnicka

         14 luty 2020r. również przedszkolaki z najstarszych grup: Jeżyki, Pszczółki, Biedronki i Motylki miały prawdziwy, dzień miłości i przyjaźni. Wszystkim było wesoło, a uśmiech i radość królowały pośród nas. Tradycyjnie u wszystkich przedszkolaków i wychowawców, a także w wystroju sali, dominował kolor czerwony, aby podkreślić charakter tego dnia. Podczas zabawy dzieci poznały zwyczaje walentynek. Przedszkolaki chętnie brały udział w różnych zabawach    związanych z walentynkami m.in.: była „mowa kwiatów”, układanie serca z kawałka bibuły, serduszkowy taniec połamaniec , tańce z kolorową bibułą oraz zabawa z balonem „jestem Walentynką /Walentym”. Tańce przeplatane były słodkim poczęstunkiem. Tego dnia nie zabrakło muzyki, zabaw integracyjnych oraz zabaw taneczno-rytmicznych. W tym dniu każde dziecko otrzymało  "Walentynkę" z kolorowanką oraz słodki prezent w postaci lizaka serduszko. Na koniec zabawy starsze grupy zrobiły sobie wspólne zdjęcia w „ramce przyjaźni”. Chciałyśmy, aby atmosfera panująca w tym dniu trwała jak najdłużej i była wyjątkowa.

Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu na pewno można zaliczyć do udanych.

Monika Taborek, Renata Sulska

 

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.