Zdrowe kanapki

Grupę „Pszczółki” odwiedziła Pani Justyna Nowak – dietetyk, która poprowadziła ciekawe zajęcia na temat zdrowego odżywiania się. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach. Dzieliły produkty żywnościowe na zdrowe i niezdrowe. Uczyły się komponować pełnowartościowe kanapki. Na koniec przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie kanapki z przygotowanych produktów. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywnościowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

Czytaj więcej: Zdrowe kanapki