Zasady Rekrutacji

Zasady rekrutacji do przedszkola – rok szkolny 2019/2020

Od 1 marca do 18 marca 2019r. potrwa rekrutacja do Przedszkola Publicznego
w Kowalewie Pomorskim.

Szczegółowe terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkola zostały określone w Zarządzeniu Nr 3/2019 Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie z dnia 9 stycznia 2019r. w sprawie ustalenia terminów na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do Przedszkola Publicznego, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Kowalewo Pomorskie.

Rekrutacja do przedszkoli

Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (art. 131) na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę następujące kryteria:

1. wielodzietność rodziny kandydata;

2. niepełnosprawność kandydata;

3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego, tj. od 20.02.2019 do 28.02.2019r. rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola w roku szkolnym 2018/2019, składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu w roku szkolnym 2019/2020.

28 grudnia 2017r. Rada Miejska w Kowalewie Pomorskim podjęła uchwałę Nr XXVIII/246/17 w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola Publicznego i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Kowalewo Pomorskie oraz określenia dokumentów potwierdzających spełnienie tych kryteriów.

1. realizacja obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego przez kandydata;

2. oboje rodziców/opiekunów prawnych kandydata lub rodzic/opiekun prawny samotnie wychowujący kandydata pozostaje w zatrudnieniu, prowadzi działalność gospodarczą lub pobiera naukę w systemie dziennym;

3. rodzice/opiekunowie prawni kandydata odprowadzają podatki na terenie gminy Kowalewo Pomorskie;

4. co najmniej jedno z rodzeństwa kandydata będzie w roku szkolnym, którego wniosek dotyczy, kontynuowało wychowanie przedszkolne w Przedszkolu Publicznym/oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej, do których prowadzona jest rekrutacja lub będzie realizowało obowiązek szkolny w szkole podstawowej, w której funkcjonuje oddział przedszkolny;

5. kandydat do Przedszkola Publicznego zamieszkuje w miejscowości należącej do obwodu Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim lub oddział przedszkolny, o przyjęcie do którego ubiega się kandydat, funkcjonuje przy obwodowej szkole podstawowej.

1. Zarządzenie Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie

2. Uchwała Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim