SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW

Jesień barwą, dźwiękiem i słowem opisana…

W miesiącach jesiennych oprócz adaptacji w placówkach przedszkolnych, integracji wewnątrz grup i poznawania nowych obowiązków związanych z rolą przedszkolaka, dzieci bacznie przyglądają się także zmianom, jakie zachodzą w otaczającej nas przyrodzie. Jesień zachwyca swym pięknem, zaprasza do spacerów i staje się przewodnim tematem wielu konkursów adresowanych do najmłodszych dzieci. Również nasze przedszkolaki w minionym, pięknym czasie oprócz spędzania czasu na beztroskich zabawach, przyjęły zaproszenia do udziału w wielu zmaganiach konkursowych, a podjęty przez nie dodatkowy wysiłek został hojnie nagrodzony. W konkursie mody ekologicznej Ekobiesiada 2019, zorganizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim wystąpiło aż czternaścioro dzieci z naszego przedszkola, zaś prezentowane prze nie ubrania wykonane wyłącznie z naturalnego tworzywa osiągnęły najwyższe noty komisji konkursowej.
I miejsce – Natalia Wudzińska – grupa Pszczółki
II miejsce – Marcel Dunajski – grupa Motylki
Julia Szymańska – grupa Biedronki
III miejsce – Natalia Dąbrowska – grupa Biedronki

sukces2222.jpgsukcesy1.jpg

Nie zapomnieliśmy też, że październik jest miesiącem różańcowym i podjęliśmy wyzwanie polegające na własnoręcznym wykonaniu różańców z naturalnego tworzywa przyrodniczego. Różaniec – skarb, który trzeba odkryć – taki tytuł nosił konkurs pod patronatem Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla, organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 6 w Toruniu, Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej, Centrum Dialogu im, Jana Pawła II w Toruniu i parafię pw. św. Józefa w Toruniu. Zgodnie z regulaminem do etapu diecezjalnego dostarczyliśmy tylko trzy różańce wybrane spośród kilkudziesięciu. Ich wykonawcami byli:
Martyna Kiżewska – grupa Pszczółki
Natalia Wudzińska – grupa Pszczółki
Marcel Dunajski – grupa Motylki
Należy dodać, że dwa różańce z naszego przedszkola zdaniem komisji konkursowej znalazły się wśród dziesięciu uznanych za najbardziej oryginalne, najciekawsze i wykonane z największą starannością.

sukces33333.jpg

sukces55.jpg

Z Zespołu Szkół z Przedszkola Samorządowego w Brzozówce nadeszło do naszej placówki zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pn. Ja – dziecko i mój mały świat. Postanowiliśmy i w takiej formie spróbować swoich sił i… doceniając piękno jesiennych plenerów z pomocą rodziców wykonaliśmy zdjęcia ukazujące, w jaki sposób spędzamy swój czas. W konkursie swoje zdjęcia prezentowały:
Jagoda Dąbrowska – grupa Jeżyki

Zuzanna Rudzka – grupa Jeżyki
Julia Tokarska – grupa Biedronki

Wraz z miesiącem listopadem każdego roku w niepowtarzalnej jesiennej scenerii powracamy pamięcią do najważniejszych dla każdego Polaka wydarzeń z naszej narodowej historii. Ta okoliczność stała się stosownym powodem dla zorganizowania konkursu recytatorskiego pn. Kto Ty jesteś? – Polak mały, którego pomysłodawcą i organizatorem była Szkoła Podstawowa w Klonowie, zaś patronatem objęli Starosta Golubsko-Dobrzyński oraz Wójt Gminy Zbójno. W recytatorskie szranki stanęły także nasze przedszkolaki:
Agata Rumińska – grupa Jeżyki
Helena Szotowicz – grupa Biedronki
Mikołaj Oleszczak – Grupa Motylki
Recytacja naszej Agatki wyróżniła się wśród innych prezentacji i została nagrodzona drugim miejscem.

77sukces.jpg

Wokół jesiennej tematyki oplatał się także XIII Jesienny Przegląd Piosenki pn. Jesienne muzykowanie, którego organizatorem byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Toruniu i Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu. Wśród naszych przedszkolaków bez trudu znalazło się pięć małych wokalistek, które postanowiły zaprezentować swoje możliwości w tej formie konkursowej. Komisja oceniająca występy młodych artystów postanowiła nagrodzić najwyższymi lokatami aż dwie dziewczynki z naszego przedszkola. Pierwsze i trzecie miejsce otrzymały kolejno:
Wiktoria Pacholec – grupa Motylki
Lilianna Chwiećko – grupa Motylki

Parasol Pani Jesieni to nazwa następnego z ogłoszonych i rozstrzygniętych w ostatnim czasie konkursów o tematyce jesiennej, która dzięki swej malowniczości, zapachom i specyficznemu urokowi, wyzwala wenę twórczą i zachęca do działań artystycznych. Organizatorem wspomnianego konkursu plastycznego był Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wrockach. Ściśle według założeń regulaminu opracowanego przez organizatora dostarczyliśmy na konkurs pięć prac, których autorami byli:
Jagoda Maciejewska – grupa Zajączki
Gabriela Zielska – grupa Żabki
Agata Mrozek – grupa Pszczółki
Anna Czołgowska – grupa Biedronki
Marcel Dunajski – grupa Motylki
                Jesteśmy dumni z zaangażowania wszystkich naszych małych artystów, bowiem pomysłowość i sposób ujęcia tematu wzbudzał zachwyt na twarzach osób podziwiających prace plastyczne autorstwa podopiecznych naszego przedszkola. Na szczególne uznanie zasłużyła praca Marcela, który w tym jesiennym konkursie zajął miejsce pierwsze.

888sukces.jpg

Jedną z najistotniejszych umiejętności, którą kształtujemy u dzieci przedszkolnych podczas niemal wszystkich zajęć i zabaw jest wdrażanie do przestrzegania szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa, jak również przygotowanie do właściwego zachowania w nietypowych sytuacjach, wypadkach czy w chwili zagrożenia. Taką właśnie tematykę obejmował organizowany już po raz siódmy w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim Gminny Turniej Wiedzy pn. Bezpieczny przedszkolak. W zmaganiach konkursowych naszą placówkę godnie reprezentowali:
Kacper Szablewski – grupa Motylki
Jakub Szczawiński – grupa Biedronki

sskcesbez.jpg

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych przedszkolaków. Wszystkim maluchom życzymy, aby miały sposobność rozwijania swoich talentów i zainteresowań, zaś udział w konkursach i zdobywane w nich wysokie lokaty oraz atrakcyjne nagrody niech będą motywacją do wytrwałego pokonywania trudności związanych z pieczołowitym przygotowywaniem się do turniejowych zmagań. Rodzicom gratulujemy utalentowanych pociech.