JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/672019dbid.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/dzienbabciidziadka2019.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/672019dbid
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/dzienbabciidziadka2019

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco. Powodem takiej atmosfery był uroczyście obchodzony w naszym przedszkolu w dniach 6 i 7 lutego 2019 roku - Dzień Babci i Dziadka. W środę „Misie”, „Żabki” i „Pszczółki”, w czwartek „Biedronki”, „Motylki” i „Jeżyki” zaprosiły swoje kochane Babcie i Dziadków.

Cieszymy się, że bardzo licznie przybyli nasi Dziadkowie oraz zaproszeni goście   - dzięki temu środa i czwartek z pewnością były to dwa „najcieplejsze” dni w roku.

Pani Dyrektor Joanna Piasecka powitała Szanownych Dziadków, naszych wychowanków oraz przybyłych na uroczystość gości: p. Jacka Żurawskiego - Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie, p. Ewę Bąk - Sekretarza Gminy, p. Jerzego Koralewskiego - Przewodniczącego Komisji Oświaty Kultury Sportu i Zdrowia  i p. Piotra Strzeleckiego – radnego Rady Miejskiej, p. Barbarę Niewidział - Dyrektora MGOK, p. Magdalenę Galarda - Przewodniczącą Rady Rodziców oraz członków rady – p. Monikę Sołtyszewską, p. Elżbietę Oskwarek oraz p. Krzysztofa Chmielewskiego.

Każda grupa przedszkolaków przedstawiła specjalnie przygotowany program artystyczny – dzieci prezentowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków, które odważnie prezentowały swoje umiejętności, w szczególny sposób okazując swoim bliskim szacunek, dziękując za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem „Karaoke z Babcią i Dziadkiem” dlatego naszym gościom szczególnie podobał się charakter uroczystości,. Występy dzieci przeplatane były wokalnymi występami Dziadków, którzy przedszkolnym zwyczajem podzieleni zostali na trzy grupy noszące nazwy ptaków, słynących z pięknego śpiewu – „Słowiki”, „Skowronki” i „Czyżyki”. Seniorzy chętnie powrócili wspomnieniami do znanych przebojów, z zaangażowaniem śpiewali zaproponowane utwory, m.in. „Gdybym miał gitarę”, „Hej sokoły”, „Tak bardzo się starałem”. W miłej atmosferze, przy kawie i słodkim poczęstunku wszyscy super się bawili, radości i uśmiechu nie było końca.

Po tradycyjnym „Sto lat” dzieci wręczyły swoim Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

{gallery}galeria/672019dbid{/gallery}

{gallery}galeria/dzienbabciidziadka2019{/gallery}