^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

JEŻYKI

Projekt Zdrowo jem, więcej wiem! Realizowany przez grupę Motylki

Dzieci z grupy Motylki realizowały projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Zarówno dzieci jak i nauczyciele mieli do wykonania określone zadania:

  • Lekcja: Smacznie – zdrowo – kolorowo. Podczas tych zajęć odbyły się konkursy „Czy wiesz, co jesz” oraz „Czy wiesz, co to jest”. Przedstawiciele zespołów zgadywali owoce i warzywa za pomocą zmysłu smaku, dotyku oraz węchu.
  • Konkurs: Teatrzyk warzyw i owoców. Grupa przygotowała teatrzyk w oparciu o wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Dzieci z wielką radością i zniecierpliwieniem zamieniły się w warzywa znajdujące się na straganie i odegrały scenkę.
  • Lekcja: Woda na zdrowie! W trakcie zajęć odbyło się doświadczenie w którym dzieci poszukiwały wody w owocach, warzywach i roślinach. Ponad to dzieci oceniały poziomu wody w człowieku na różnym etapie życia.
  • Konkurs: Zaprojektuj Wodolubka. Dzięki dużej wyobraźni oraz kreatywności dzieci, powstały przeróżne ciekawe prace, które zostały wyeksponowane na wystawie w holu przedszkola.
  • Forum: Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw? Pod koniec kwietnia odbyła się prelekcja z udziałem rodziców pt. „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?”. Rodzicom przekazano informacje o znaczeniu owoców i warzyw w codziennej diecie z szczególnym uwzględnieniem ich roli w rozwoju dzieci oraz budowaniu odporności oraz 7 sposobów na przekonanie pociech do spożywania warzyw.
  • Dzielimy się wiedzą: Owoce, warzywa i woda. Dzieci wykonały plakaty prozdrowotne, które zostały wyeksponowane na tablicy znajdującej się w holu przedszkola pod hasłem: „Projekt: Zdrowo jem, więcej wiem”.

Dzięki realizacji zadań dzieci uzmysłowiły sobie, że owoce i warzywa stanowią bardzo istotny element diety dzieci a także odgrywają bardzo dużą rolę w ich prawidłowym rozwoju. Grupa dowiedziała się , że dostarczają one organizmowi bardzo wielu witamin, składników mineralnych. Ponad to dzieci zyskały wiedzę na temat roli wody dla ludzi, zwierząt i roślin oraz funkcjach wody w organizmie ludzkim.

 

Copyright © 2024. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.