^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

KANGURKI

Co się zmienia jesienią?

W ostatnim tygodniu września dzieci z grupy Kangurki próbowały ustalić odpowiedź na pytanie Co się zmienia jesienią? Poznały piosenkę Pani Jesień, której tekst zachęcał do baczniejszej analizy jesiennych darów lasu, parku, ogrodu i sadu. Segregowały plansze z grzybami na okazy jadalne i niejadalne, dostrzegły inną niż estetyczna, wartość kasztanów i żołędzi, które mogą stanowić pożywienie dla zwierząt leśnych, rozpoznawały i nazywały warzywa, przygotowały własnoręcznie kolorowy kosz pani Jesieni pełen owoców, spacerowały w poszukiwaniu oznak jesieni w przyrodzie najbliższego otoczenia, a nawet wspólnie posadziły drzewko przed budynkiem przedszkola. To był bardzo pracowity tydzień.

 

Copyright © 2022. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.