Wizyta Księdza Biskupa w naszym Przedszkolu

25 stycznia był w naszym przedszkolu dniem bardzo szczególnym i podniosłym. W ramach wizyty w Urzędzie Miejskim w Kowalewie Pomorskim, mieliśmy zaszczyt i przyjemność również gościć w naszych progach Księdza Biskupa Diecezji Toruńskiej Wiesława Śmigla.

"Bądź pozdrowiony Gościu nasz,

w radosne progi nasze wejdź

my zapalimy zamiast lamp

radosne wyspy naszych serc…" -  słowami tej pieśni dzieci z grupy Motylki powitały dostojnego Gościa.

W imieniu całej społeczności przedszkolnej – dzieci, nauczycieli, pracowników, ks. Biskupa powitała Dyrektor Przedszkola Pani Joanna Piasecka. Delegacja dzieci w imieniu wszystkich złożyła życzenia i wręczyły kwiaty prosząc jednocześnie o błogosławieństwo dla nich, ich rodziców i nauczycieli. Dziecięce, pełne szczerości słowa, płynące z ust najmłodszych, bardzo wzruszyły gości.

Na zakończenie spotkania Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel pomodlił się z uczestnikami spotkania i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Na pożegnanie wychowankowie otrzymali pamiątkowe obrazki.

To spotkanie, tak piękne i wzruszające wniosło wiele ciepła do naszego codziennego przedszkolnego życia i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.