^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/PASOWANIEnastrone2017.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/PASOWANIEpoprawione2017.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/PASOWANIEnastrone2017
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/PASOWANIEpoprawione2017

Roczny Plan Pracy

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 27 października 2017 roku zapisał się w przedszkolnym kalendarzu szczególnie – w piątkowe popołudnie odbyła się niecodzienna uroczystość. Tego właśnie dnia do grona przedszkolaków dołączyło 63 dzieci.

Uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze. Na przedszkolaka pasowała najmłodszych pani dyrektor Joanna Piasecka, świadkami byli: p. Ewa Bąk, sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie, p Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu  i Zdrowia , p. Barbara Niewidział - Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury oraz przedstawiciele rady rodziców w osobach: p. Rafał Kamper – przewodniczący, p. Angelika Jagielska i p. Krzysztof Chmielewski.

Zanim jednak dzieci oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków, wzięły udział w teście sprawności z zakresu śpiewu i tańca, recytacji i sprawności fizycznej. Piękny uśmiech po wypiciu kwaśnego soku udowodnił ostatecznie gotowość kandydatów do włączenia ich do grona „przedszkolnej rodziny”.
Pasowanie na przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu w Kowalewie Pomorskim było z jednej strony radosną imprezą, ale z drugiej również poważnym wydarzeniem w życiu naszych nowych wychowanków.
Oczywiście były wielkie emocje małych debiutantów, którzy w wielu przypadkach bacznie zerkali, gdzie stoi mama, albo tata.

Kandydaci na pełnoprawnych przedszkolaków w obecności swoich rodziców, wychowawców oraz zebranych gości, ślubowali m. in. bycie dobrymi i dzielnymi przedszkolakami oraz dobrymi kolegami.

Sam moment pasowania dzieci na pełnoprawnych przedszkolaków, był wyjątkowo doniosły. Pani Dyrektor dotykając wielkim ołówkiem pasowała beztroskie dzieci w pełnoprawnych członków przedszkolnej społeczności. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach.

Dzieci okazały się bardzo dzielne, z uśmiechem na twarzy odbierały dyplomy i koszyczki słodkości ufundowane przez Radę Rodziców, maskotki od sponsora oraz wspaniałe upominki od p. Burmistrza Andrzeja Grabowskiego, który zawsze pamięta o najmłodszych mieszkańcach Kowalewa Pomorskiego.

Dziękując za przybycie Pani Dyrektor zaprosiła rodziców na kolejne imprezy i uroczystości.

Przedszkolakom życzymy samych słonecznych i radosnych dni wypełnionych zabawą i uśmiechem oraz oczywiście wytrwałości w przyrzeczeniach.

{gallery}galeria/PASOWANIEnastrone2017{/gallery}

 {gallery}galeria/PASOWANIEpoprawione2017{/gallery}

Copyright © 2023. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.