^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Roczny Plan Pracy

Dzień Przedszkolaka- ważna sprawa, była to super zabawa!

 

            Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest w naszym kraju od 9 lat, co roku 20 września. Święto to, ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej
w rozwoju i edukacji dzieci  oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W Naszej placówce, w tym dniu już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka,
a na dzieci przed wejściem czekał czerwony dywan, po którym mogły uroczyście przejść, wchodząc do przedszkola.

            Świętowanie tak ważnego dnia rozpoczęliśmy przed budynkiem Naszego Przedszkola, gdzie zebrały się wszystkie dzieci.  Przywitały Nas Pani Joanna Piasecka – Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim oraz  Pani Monika Piróg – Sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie, które złożyły dzieciom gorące życzenia. Następnie wspólnie i bardzo głośno odśpiewaliśmy hymn przedszkolaków, czyli piosenkę „Dzień Przedszkolaka”. Dzieci rozwiązały  quiz wiedzy o przedszkolu, w którym żadne pytanie nie było im obce! Jak co roku, przedstawiciele każdej z grup wypuścili do nieba serduszkowe balony wraz z dziecięcymi marzeniami.  Później były  wspólne tańce i śpiewy. Na koniec uroczystości każda grupa pozowała do pamiątkowego zdjęcia. Po powrocie do sal, dzieci uczestniczyły w wielu grach
i zabawach przygotowanych specjalnie na ich święto. Dodatkowo zabawę umiliła przedszkolakom słodka niespodzianka.

            Był to dzień przepełniony radością i atrakcjami, które z pewnością zostaną na długo zapamiętane. Naszym przedszkolakom życzymy, aby tak, jak dziś, uśmiech nie znikał z ich twarzy!

                          

               

 

Copyright © 2022. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.