^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Roczny Plan Pracy

Wigilia w przedszkolu.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W naszym przedszkolu to również czas wyjątkowy. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, wykonują ozdoby świąteczne, uczą się piosenek, śpiewają kolędy z nauczycielami.

W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na te wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. O wyznaczonej godzinie najpierw młodsze, później starsze grupy zebrały się na uroczystym obiedzie wraz ze swoimi wychowawcami oraz Panią Dyrektor, która złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy symbolicznie podzielili się opłatkiem, a następnie z apetytem jedli tradycyjne wigilijne potrawy. Po posiłku wspólnie zaśpiewano kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz świąteczną piosenkę „Ding – Dong”. Następnie wszystkie dzieci udały się do swoich sal, aby spotkać się
z długo wyczekiwanym gościem. Święty Mikołaj z radością słuchał świątecznych piosenek
w wykonaniu dzieci. Każdy przedszkolak zasłużył, aby otrzymać wymarzony prezent.

Ten wyjątkowy dzień upłynął w serdecznej i rodzinnej atmosferze. Dzieci doświadczyły wiele radosnych przeżyć i emocji, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

Copyright © 2024. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.